BASF Polska – debiut w Grupie PSB

luty 2011

Wiosną 2011 r. w Grupie PSB debiutuje nowy dostawca - BASF Polska Dział Chemii Budowlanej. Firma, która jest częścią koncernu chemicznego BASF, działa na polskim rynku chemii budowlanej już prawie 5 lat, a wejściem do Grupy PSB zamierza zrobić kolejny krok w celu popularyzacji marek i produktów BASF w Polsce.

BASF Polska Dział Chemii Budowlanej BASF Construction Chemicals to dział koncernu chemicznego BASF oferujący systemy, produkty i technologie dla klientów sektora budowlanego w Europie i na całym świecie. Firma posiada zakłady produkcyjne oraz centra dystrybucji w ponad 50 krajach, zatrudnia blisko 10000 pracowników i w wielu krajach jest już znaną i cenioną marką budowlaną. W Polsce Dział Chemii Budowlanej BASF istnieje od 2006 r. po przejęciu polskich oddziałów kilku producentów działających na naszym rynku. Obecnie BASF Polska Dział Chemii Budowlanej to nowa fabryka i centrala firmy w Śremie k/Poznania oraz oferta podzielona na trzy linie produktowe.

Szczegóły oferty Najstarszą i najważniejszą pod kątem współpracy z Grupą PSB linią produktową BASF Polska jest Building Systems. W ramach tego działu BASF oferuje systemy i produkty do wyklejania glazury, systemy naprawcze do betonów oraz systemy i produkty hydroizolacyjne. Najważniejsze marki i grupy produktowe to w tym zakresie: PCI (wiodący producent chemii do płytek w Niemczech), EMACO Nanocrete (specjalistyczne systemy naprawy betonów) oraz nowość BASF Polska - produkty z nowej polskiej fabryki w Śremie składające się na kompletny system glazurniczy. Drugą linią produktową BASF Polska działu Chemii Budowlanej jest Wall Systems. Są to przede wszystkim kompletne systemy ociepleń budynków (BSO), farby fasadowe i wewnętrzne, zaprawy i kleje budowlane, a także tynki i kompleksowe systemy renowacyjne. Wiodącymi markami produktowymi są tutaj MultiTherm - czyli markowe systemy ociepleń BASF, a także Rajasil - jeden z liderów niemieckiego rynku renowacji zabytków, od 3 lat dostępny także w Polsce w ofercie BASF. W ramach trzeciej linii produktowej - Performance Flooring, BASF oferuje i doradza klientom inwestycyjnym w zakresie posadzek przemysłowych, posadzek specjalnych, sportowych, a także systemów posadzek parkingowych oraz atrakcyjnych wizualnie i niezwykle trwałych posadzek dekoracyjnych. Główne marki w dziale Performance Flooring to: Ucrete i Mastertop.

Zaplecze produkcyjne

Oferta BASF Polska w zakresie wszystkich wymienionych linii produktowych pochodzi z kilkunastu fabryk koncernu rozmieszczonych w Europie Środkowej i Zachodniej. Coraz ważniejszą rolę w ofercie BASF Polska

działu Chemii Budowlanej pełni najnowszy, otwarty w 2009 r., zakład produkcyjny w Śremie. Zakład Śrem to nie tylko nowoczesna, w pełni automatyczna linia produkcyjna, ale także centralny magazyn chemii budowlanej BASF oraz główna siedziba administracyjna działu.

Jakość - Badania i Rozwój

W całym koncernie BASF absolutnie kluczowa kwestia to jakość i jej zapewnieniu służące badania i rozwój. W nowym zakładzie w Śremie, wzorem zachodnich fabryk BASF, zlokalizowano laboratorium, które czuwa nad jakością produktów oraz prowadzi badania nad nowościami rynkowymi blisko współpracując w dziedzinie rozwoju z centrami badawczo-rozwojowymi BASF w Niemczech.

Poprzedni

Stosowanie wyrobów chemii budowlanej - uszczelniacze

Stosowanie wyrobów chemii budowlanej - uszczelniacze
Następny
Bezpieczne, piękne tarasy i balkony dzięki izolacji z użyciem materiałów Sopro

Bezpieczne, piękne tarasy i balkony dzięki izolacji z użyciem materiałów Sopro