Izolacje firmy Schomburg

luty 2011

Właściwy dobór izolacji wodochronnych wynika z konieczności odpowiedniego zabezpieczenia konstrukcji budowlanych. Odpowiednio dobrana izolacja gwarantuje pełną szczelność budowli przez długie lata. Zwłaszcza izolacje stosowane na zewnątrz muszą poradzić sobie ze szczególnie trudnymi warunkami atmosferycznymi - wiele cyklów zmian temperatury, nagrzewanie powierzchni do nawet 70oC, praca w temperaturach ujemnych sięgających minus 20-30 stopni. Wszystko to sprawia, że nowoczesne powłoki hydroizolacyjne muszą sprostać wysokim wymaganiom zarówno przy aplikacji jak i podczas użytkowania. Firma Schomburg Polska sp. z o.o. dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferuje sprawdzone rozwiązania z zakresu hydroizolacji budowli. Zaletą stosowania produktów firmy Schomburg jest prostota aplikacji, łatwość obróbki, gwarancja uzyskania odpowiednich parametrów końcowych.

AQUAFIN 2K/M - dwuskładnikowa, uelastyczniona modyfikowana polimerami zaprawa uszczelniająca, dyfuzyjna, odporna na mróz, starzenie i promieniowanie UV, nie przepuszcza wody do ciśnienia 7 bar; może być nanoszona pacą, pędzlem lub natryskiwana, wiąże z wilgotnym podłożem bez wstępnego gruntowania. Zastosowanie: w pomieszczeniach wilgotnych (balkony, tarasy, łazienki, kuchnie) oraz przy dużym obciążeniu wodą (w basenach kąpielowych, zbiornikach wody pitnej) do uszczelniania ścian i podłóg piwnic podziemnych części budowli np. z betonu, murów; do wykonywania trwałego uszczelnienia pod okładzinami z płytek ceramicznych. Aprobata Techniczna ITB AT-15-8097/2009, Atest Higieniczny HK/W/0276/01/2008.

COMBIFLEX AB2 - dwuskładnikowa, bitumiczna powłoka uszczelniająca typu AMB (anionowa). Tworzy bezszwowe, bezspoinowe, mostkujące rysy uszczelnienie elastyczne. Odpowiednia dla wszystkich, zwykle spotykanych podłoży w budownictwie. Ekologiczna, szybkowiążąca, po krótkim czasie odporna na deszcz. Przeznaczona do wykonywania uszczelnień przeciwwilgociowych i przeciwwodnych, konstrukcji betonowych i murowych. Do nanoszenia przez szpachlowanie. Może być aplikowana na wilgotne podłoża. Podłoże wymaga gruntowania produktem ASOL FE. Aprobata Techniczna IBDiM AT/2010-02-2608, Atest Higieniczny HK/B/0171/01/2010.

SANIFLEX - elastyczna masa uszczelniająca do pomieszczeń wilgotnych i mokrych (natryski, sanitariaty w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej, kuchnie w budownictwie mieszkalnym itp.) do wykonywania powłokowej izolacji przeciwwilgociowej ścian i posadzek pod okładzinami ceramicznymi. Nie należy stosować do uszczelnień na powierzchniach trwale obciążonych wodą. SANIFLEX nadaje się do stosowania na podłożach cementowych (beton, jastrych, tynk) oraz gipsowych (płyty g-k, jastrychy, płyty włókno gipsowe itp.) Przygotowanie podłoża przez gruntowanie ASO UNIGRUNT. Aprobata Techniczna AT-152357/2005.

COMBIFLEX® EL - dwuskładnikowa, bitumiczna, modyfikowana polimerami, grubowarstwowa masa uszczelniająca typu KMB (kationowa). Tworzy bezszwowe, bezspoinowe, mostkujące rysy, uszczelnienie elastyczne. Odpowiednia dla wszystkich, zwykle spotykanych podłoży w budownictwie. Ekologiczna, szybkowiążąca, o natychmiastowej odporności na deszcz (zasypanie wykopu przy temperaturach 15-200C, możliwe już po 24 godzinach). Przeznaczona do wykonywania uszczelnień przeciwwilgociowych i przeciwwodnych, konstrukcji betonowych i murowych o wysokiej wydajności. Do nanoszenia przez szpachlowanie lub natrysk. Może być aplikowana na suche i wilgotne podłoża. Nie wymaga gruntowania. Wodoszczelność zbadana do 0,7 MPa. Aprobata Techniczna AT-15-2159/2007, Atest Higieniczny HK/B/0171/01/2010.

Poprzedni

FRK Fasada – specjalistyczna zaprawa klejąca do płytek elewacyjnych marki quick-mix

FRK Fasada – specjalistyczna zaprawa klejąca do płytek elewacyjnych marki quick-mix
Następny
Systemy podłogowe weber.floor

Systemy podłogowe weber.floor