Systemy podłogowe weber.floor

luty 2011

Rzadko zastanawiamy się nad tym, jak ważne funkcje spełnia podłoga. A to od niej zależy wygodne i bezpieczne przemieszczanie się, to ona warunkuje przyszłe zagospodarowywanie powierzchni. Dodatkowo, podłoga zdobi wnętrza, a także chroni przed zimnem, hałasem i wilgocią. Powinna być więc wytrzymała, równa, wykończona trwałą i ładną posadzką. Nawet najlepsze podłogowe materiały wykończeniowe nie zdadzą jednak egzaminu bez solidnej podstawy - podkładu. Jedynie prawidłowo wykonany, dostatecznie sztywny i wytrzymały zapewni maksymalną użyteczność i trwałość podłogi oraz jej estetykę. Czasami wyznaczamy mu dodatkowe role: ochrony akustycznej lub nośnika ogrzewania pomieszczenia. Liczy się też szybkość i łatwość wykonania podkładu. Dodatkowym plusem jest możliwość prowadzenia prac bez konieczności usuwania starej posadzki bądź na słabym podłożu. Wymagania dotyczące tempa robót i jakości materiałów są coraz wyższe. Tradycyjne podkłady podłogowe (jastrychy) - mieszane bezpośrednio na budowie z piasku, cementu i wody - nie gwarantują wysokiej i stałej jakości. Coraz częściej zastępują je wyroby przygotowane fabrycznie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat technologia ta zdobyła w Polsce wielu zwolenników. Rozwój techniki i rosnące wymagania wykonawców oraz użytkowników zachęcają producentów do poszukiwania nowych materiałów i rozwiązań.

Kompleksową odpowiedzią na coraz wyższe oczekiwania jest weber.floor

weber.floor to innowacyjne, sprawdzone w praktyce, całościowe rozwiązanie obejmujące nie tylko produkty oraz systemy budowlane, lecz także wszystkie niezbędne etapy: projektowania (bogaty katalog produktów i systemów), dostawy materiału i sprzętu (silosy, agregaty, pompy), wykonania (przeszkoleni wykonawcy) i eksploatacji podkładów podłogowych oraz posadzek. Rozwiązania weber.floor wyznaczają nowe standardy na polskim rynku podkładów podłogowych i posadzek.

Systemowe rozwiązanie = rozwiązanie problemów

Receptury podkładów i posadzek weber.floor oparte są na spoiwach i dodatkach nowej generacji. Dzięki temu zaprawy podłogowe mają lepsze właściwości samopoziomujące oraz znacznie mniejszy skurcz. Zarazem, nie zawierają szkodliwych dla ludzi substancji odpadowych (żużli, popiołów) ani kazeiny oraz spełniają najwyższe wymagania norm emisji substancji niebezpiecznych (mają oznaczenia M1 i EC1). Są całkowicie bezpieczne - zarówno w trakcie wykonywania prac, jak i podczas użytkowania. Wśród rozwiązań podłogowych weber.floor są systemy do stosowania w nowych i remontowanych budynkach mieszkalnych, obiektach handlowych i użyteczności publicznej, biurach, zakładach przemysłowych, magazynach oraz do zastosowań specjalistycznych. W katalogu weber.floor znajdują się między innymi rozwiązania dla:

# szpachlowania i wygładzania podłoży pod cienkie wykładziny PCW;

# poziomowania podłoży pod różne materiały wykończeniowe;

# podkładów podłogowych na izolacji akustycznej weber.floor AKUSTIC;

# podkładów na warstwie rozdzielającej;

# podkładów "błyskawicznych" i "samoschnących" (self-drying);

# podkładów z systemem ogrzewania podłogowego;

# jastrychów.

Systemy podkładów podłogowych weber.floor tworzone są na bazie: 9 cementowych zapraw samopoziomujących, 4 jastrychów, systemowych preparatów gruntujących oraz elementów uzupełniających. Bogaty asortyment pozwala dobrać produkt niemal na każde podłoże oraz w szerokim zakresie grubości warstwy (1-250 mm). Dodatkowo, weber.floor to także dekoracyjne cementowe posadzki weber.floor DESIGN (systemy DUROCOLOUR oraz DUROSTONE), doskonale wpisujące się w nowoczesne wnętrza; w konkursie na Najlepszy Produkt 2011 nagrodzone statuetką TopBuilder.

Nowoczesna, szybka budowa

Podkłady samopoziomujące weber.floor mogą być dostarczane na plac budowy w workach bądź w silosach z pompami Wybierz odpowiedni podkład podłogowy SYSTEMY PODŁOGOWE WEBER.FLOOR podającymi materiał. Pozwala to zmniejszyć powierzchnię składowisk oraz ułatwia pracę - rozładunek i wykonanie podkładu odbywają się mechanicznie. Ta technologia umożliwia jednocześnie znaczne skrócenie czasu wykonania robót.

Poprzedni

Izolacje firmy Schomburg

Izolacje firmy Schomburg
Następny
Jaki będzie rok 2011? W ocenie PSB

Jaki będzie rok 2011? W ocenie PSB