Tynki i inne produkty gipsowe w ofercie firmy Kreisel

luty 2011

Tynki, gładzie, szpachle i kleje gipsowe to jeden z filarów oferty produktowej firmy Kreisel, która jest ciągle rozwijana i udoskonalana. Ale nie tylko produkty, bo także moce produkcyjne firmy stale wzrastają - w 2011 r. zostanie otwarta nowa fabryka wyrobów gipsowych w Ostrołęce, dzięki czemu łatwiej i szybciej będzie zaopatrywana w tynki i gładzie gipsowe północna i wschodnia część Polski.

Zalety i zastosowania tynków gipsowych

Tynki gipsowe posiadają bardzo wiele zalet, zwłaszcza gdy porówna się je do tradycyjnych wypraw cementowo-wapiennych.

Tynki gipsowe są jednowarstwowe, nie wymagają dodatkowej obróbki gładzią, co znacznie przyspiesza proces technologiczny, są też bardziej elastyczne - nie ma przypadków powstawania pęknięć. Stwarzają przyjemny mikroklimat poprzez wchłanianie nadmiaru wilgoci bądź jej oddawanie, gdy wilgotność powietrza się obniża. Tynki gipsowe lekkie, z dodatkiem perlitu, poprawiają także akustykę pomieszczeń. Powierzchnia wyprawy gipsowej stanowi bardzo dobry podkład pod powłoki malarskie, tapety, czy też płytki ceramiczne. Gips ma właściwości ogniochronne dzięki zawartości cząsteczek wody w jego strukturze, która pod wpływem wysokiej temperatury zamienia się w parę wodną, co opóźnia nagrzewanie elementów.

Tynki gipsowe firmy Kreisel nadają się do wykonywania na wszystkich powszechnie spotykanych podłożach budowlanych. Mogą to być mury z cegieł i pustaków ceramicznych, cegieł i bloczków wapienno-piaskowych, bloczków gipsowych i z betonów komórkowych, a także powierzchnie betonowe i różnego rodzaju tynki podkładowe. Do dyspozycji naszych klientów są tynki do wykonywania ręcznego (Tynk 650) oraz maszynowego (Tynk 651 lub 651L). Tynki są wykonywane ręcznie wszędzie tam gdzie powierzchnia nie jest zbyt duża (średnio przyjmuje się do 50 m2) oraz tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia agregatu tynkarskiego. Tynkami ręcznymi bardzo dobrze wypełnia się też ubytki w ścianach i przeprowadza drobne prace naprawcze. Technologia wykonania wyprawy tynkarskiej za pomocą gipsu ręcznego czy maszynowego różni się tylko w pierwszej fazie narzutu masy (wykonuje się ją ręcznie lub też maszynowo), dalsza obróbka narzutu jest taka sama.

Technika silosowa

Tynki gipsowe firmy Kreisel dostępne są w workach jak również w silosach. Technika silosowa jest doskonałym narzędziem, aby sprostać rosnącym wymaganiom inwestorów odnośnie czasu i jakości wykonywania zakontraktowanych prac, dlatego też cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza dużych firm budowlanych. Dzięki technice silosowej w najbardziej racjonalny i najtańszy sposób przygotowujemy tynki i zaprawy na budowach, nie tylko tych dużych.

Zalety techniki silosowej:

# zredukowanie prac rozładunkowych;

# znaczne skrócenie czasu przygotowania mieszanki dzięki współdziałaniu silosu z agregatami tynkarskimi, mieszarkami przepływowymi i pompami mieszającymi;

# doskonała i powtarzalna jakość przygotowywanych mieszanek na placu budowy;

# ograniczenie do niezbędnego minimum powierzchni magazynowych na składowanie materiału;

# brak konieczności utylizacji worków i palet;

# zmniejszenie nakładu pracy na utrzymanie porządku na placu budowy;

# doskonałe zabezpieczenie materiału przed czynnikami atmosferycznymi;

# ograniczenie możliwości kradzieży materiału.

Inne produkty gipsowe

Oprócz tynków gipsowych w ofercie firmy Kreisel znajdują się też inne produkty gipsowe: Uniwersalna Szpachla Gipsowa 690, Gładź Gipsowa 601 oraz Klej Gipsowy 680. W2011 r. katalog produktów zasilą takie wyroby jak: Gładź Gipsowa Extra Biała 604 oraz Gips Szpachlowy 691 do łączenia płyt gipsowo-kartonowych bez taśmy. Ofertę uzupełniają specjalistyczne środki gruntujące: Gruntolit-k 311, Gruntobet 310 i Gruntolit-w 301.

Poprzedni

Nowości rynkowe firmy Farby Kabe

Nowości rynkowe firmy Farby Kabe
Następny
FRK Fasada – specjalistyczna zaprawa klejąca do płytek elewacyjnych marki quick-mix

FRK Fasada – specjalistyczna zaprawa klejąca do płytek elewacyjnych marki quick-mix