Idealnie gładka i biała powierzchnia dzięki Cekol A-45 finisz

luty 2012

Marka Cekol kojarzona jest głównie z jednym, sztandarowym produktem, tj. z Białą Masą Szpachlową Cekol C-45. Tymczasem oferta wyrobów Cekol jest bardzo bogata, a firma – mając na uwadze ciągły rozwój oraz zapotrzebowanie rynku – stale poszerza katalog wyrobów, m.in. wprowadzając produkt, który znacznie ułatwia ostateczne prace związane z wygładzaniem powierzchni ścian i sufitów.

Cekol A-45 finisz, bo o nim mowa, jest gotową masą szpachlową na bazie dyspersji akrylowej oraz naturalnych najwyższej jakości wypełniaczy. Służy do ostatecznego wyrównywania i szpachlowania powierzchni przed malowaniem, a także do uzyskania powłok o charakterze dekoracyjnym. Można ją stosować wewnątrz budynków na podłożach betonowych, gipsowych, płytach kartonowo-gipsowych, wysezonowanych tradycyjnych tynkach cementowo–wapiennych.

Cekol A-45 finisz dzięki temu, że dostarczana jest w postaci gotowego produktu, jako masa bezpośrednio do użycia, ma większą odporność na błędy wykonawcze, gdyż wyeliminowany jest proces przygotowania mieszaniny. Produktu nie trzeba rozrabiać z wodą, nie ma więc obaw, że zostanie wymieszany w nieodpowiednich proporcjach. Dzięki temu, że produkt przechowywany jest w wiadrze, niewykorzystaną masę można szczelnie zamknąć i składować do następnego użycia.

Przed przystąpieniem do nakładania masy należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Podłoże musi być równe, czyste, zwarte, nośne i oczyszczone z wszelkich luźnych elementów trwale z nim nie związanych, a podłoże bardzo chłonne powinno zostać zagruntowane emulsją gruntującą Cekol DL-80.

Cekol A-45 finisz można nakładać zarówno maszynowo, jak i ręcznie.

Dzięki zastosowaniu mieszaniny odpowiednio wyselekcjonowanych polimerów masę można aplikować przy użyciu różnego rodzaju agregatów i urządzeń natryskowych. Maszynowe nakładanie gładzi jest szczególnie korzystne przy wygładzaniu dużych powierzchni – taki sposób aplikacji znacznie skraca czas pracy i umożliwia ekipie „szpachlarzy” (3 osobowej) wycekolowanie nawet do około 500 m2 powierzchni dziennie. Jeżeli ściana wykończona jest w suchej zabudowie za pomocą płyt kartonowo–gipsowych, wtedy stosuje się już tylko cienką warstwę gładzi, co przy maszynowej aplikacji sprawia, że prace posuwają się znacznie szybciej, a wydajność ekipy wzrasta o około 30%. Receptura produktu została przygotowana w taki sposób, iż masa doskonale i bezproblemowo sprawdza się w aplikacji ręcznej – nie przylega zbyt mocno do pacy.

Cekol A-45 finisz jest polecany do ostatecznego wygładzania i wyrównywania powierzchni przed malowaniem, do stosowania w warstwie do 3 mm, charakteryzuje się jednak bardzo dobrą przyczepnością międzywarstwową.

Po wyschnięciu produkt posiada odpowiednią twardość do obróbki ręcznej jak i maszynowej.

Cekol A-45 finisz umożliwia uzyskanie gładkiej łatwej do pomalowania białej powierzchni, która nie żółknie pod wpływem światła.

Przygotowaną powierzchnię można malować wszystkimi rodzajami farb. Biała barwa masy ułatwia uzyskanie pożądanego efektu kolorystycznego i ograniczenie ilości malowań. Dzięki zastosowaniu w recepturze masy specjalnie dobranego wypełniacza, malowanie powierzchni jest znacznie łatwiejsze, a zużycie farby niższe. Oprócz powierzchni gładkich można uzyskać również powłoki o charakterze dekoracyjnym. Konsystencja szpachlówki pozwala na uzyskanie na ścianie dowolnej tekstury. Wzór faktury uzależniony jest od narzędzi które zostaną użyte.

Dane techniczne

Produkt spełnia wymagania PN-EN 13300

Temperatura stosowania: +5oC do 30oC

Grubość warstwy: do 3 mm

Wydajność: około 1,5 kg/m2 przy warstwie o grubości 1 mm

Posiada Atest PZH

www.cekol.pl

infolinia 801 623 565

Poprzedni

Systemy suchej zabudowy - Modularne sufity podwieszane

Systemy suchej zabudowy - Modularne sufity podwieszane
Następny
Super biała gładź gipsowa 604 firmy Kreisel

Super biała gładź gipsowa 604 firmy Kreisel