Certyfikaty

kwiecień 2011

F.H. BOZ Rzeszów

Marka BOZ powstała na początku lat 90-tych jako spółka cywilna. Pod koniec 2000 r. powstała Firma Handlowa BOZ sp. j., którą w kwietniu 2004 r. przejęła firma Firma Handlowa BOZ S.A. (utworzona pod koniec 2000 r.). F.H. BOZ prowadzona jest przez trzyosobowy zarząd.
Do Grupy PSB spółka przystąpiła w 2007 r. Dzięki temu BOZ uzyskał w sferze logistyki ujednolicone zasady zamówień i rozliczeń. W 1994 r. powstał oddział BOZ w Tarnowie. W 1996 r. firma otworzyła Centrum Ceramiki w Rzeszowie. Następny rok przyniósł otwarcie drugiego w Rzeszowie Centrum Budowlanego BOZ. Czterokondygnacyjny obiekt, wraz z budynkami magazynowi i stacją paliw, pełni również funkcję zaplecza technicznego bazy transportu.
Istotne w rozwoju firmy było uruchomienie działu produkcji budowlanej i rozpoczęcie w 2008 r. działalności deweloperskiej. BOZ prowadzi sprzedaż materiałów budowlanych głównie na obszarze Polski południowo-wschodniej. Na stałe zatrudnia ok. 230 osób. Oferta firmy kierowana jest głównie do firm wykonawczych, handlowych i instytucji, które zapewniają 82% przychodów BOZ, gdy klienci indywidualni 18%.
F.H. BOZ dysponuje w obiektach w Rzeszowie (centrala i 2 oddziały) oraz w Tarnowie magazynami o powierzchni handlowej ponad 10 tys. m², sklepami (6000 m²) oraz placami składowymi (8700 m²).

_______________________________________________________________

GEES Toszek

W 1991 r. powstała spółka cywilna pn. „Obrót materiałami budowlano-przemysłowymi i artykułami do produkcji rolnej”, z udziałem m.in. Pawła Krupy. W 1995 r. skład osobowy spółki zmienił się – odszedł drugi z założycieli, natomiast wspólnikiem został Roman Krupa, syn Pawła. W 1998 r. trzecim współwłaścicielem spółki został Joachim Krupa, drugi syn Pawła. Spółka od 20 lat działa w Toszku rozwijając się powoli, ale stabilnie i konsekwentnie, z roku na rok poszerzając asortyment towarowy i stopniowo modernizując zaplecze techniczne. W 2001 r. spółka cywilna przekształciła się w spółkę jawną.
GEES przystąpił do Grupy PSB w marcu 2010 r., uzyskując dzięki temu lepsze warunki zakupu towaru. Polepszył się też wizerunek firmy na tle konkurencji. Spółka działa w powiecie gliwickim, w województwie śląskim, ale na terenach gdzie dominują małe gospodarstwa rolne i zabudowa domków jednorodzinnych. Miasto i gmina Toszek liczy niespełna 8 tys. mieszkańców. Oferta GEES kierowana jest do klientów indywidualnych, którzy zapewniają firmie aż 98% przychodów, gdy firmy wykonawcze 2%. Na stałe GEES zatrudnia 18 osób. Firma prowadzi sprzedaż materiałów budowlanych w oparciu o magazyn (1600 m²) i sklep (200 m²). Obiekty te usytuowane są na gruncie o powierzchni 20 tys. m².
_________________________________________________________________

LUXKON Konin

PPU LUXKON Z. Studziński, S. Jacolik, E. Studziński sp. j. rozpoczęło działalność w 1991 r. W miarę rozwoju firmy powstawały jej kolejne oddziały wraz z zapleczami handlowymi. W 2003 r. firma wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2000 w zakresie kompleksowego zaopatrzenia w materiały budowlane.
LUXKON przystąpił do PSB w sierpniu 2010 r. Dzięki temu firma zyskała możliwość przyspieszenia rozwój w oparciu o doświadczenie Grupy PSB. Podjęła też decyzję o rozszerzaniu oferty asortymentowej, m.in. o materiały instalacji grzewczej. Spółka działa na terenie województwa wielkopolskiego. Na stałe zatrudnia 65 osób. Oferta LUXKON kierowana jest do firm wykonawczych, które zapewniają spółce 65% przychodów, a klienci indywidualni 35%.
Obecnie LUXKON prowadzi sprzedaż materiałów budowlanych w trzech oddziałach w Koninie i w czwartym w Kazimierzu Biskupim. Dysponuje w nich powierzchnią handlową 1990 m², magazynami (2374 m²) oraz placami składowymi (4750 m²).
19 marca 2011 r. LUXKON otworzył w Koninie sklep dla profesjonalistów PSB-Profi – w którym znalazło zatrudnienie 15 pracowników (informujemy o tym szerzej na str. 40 w dziale WYDARZENIA – KUPCY).

Poprzedni

Wydarzenia - Kupcy

Wydarzenia - Kupcy