Galakreativ - spoiwo do kamienia i kruszyw ozdobnych marki quick-mix

kwiecień 2011

Firma quick-mix w dziedzinie technologii stosowanej przy kształtowaniu krajobrazów i małej architektury zwanej „GaLaBau” nie ma sobie równych. W 2010 r. w Warszawie na Międzynarodowej Wystawie „Zieleń to Życie” w konkursie „Najlepszy produkt i technologie do ogrodu i terenów zieleni” firma quick-mix zdobyła główne trofeum „Zielony Laur” za Galakreativ – spoiwo do kamienia i kruszyw ozdobnych. Produkt ten powstaje na bazie reńskiego trasu Tubag.

GalaKreativ to jednokomponentowa, bezrozpuszczalnikowa, żywica poliuretanowa służąca do łączenia (klejenia) drobnych kamieni sztucznych i naturalnych oraz piasku kwarcowego. Możliwość spajania kruszywa-kamienia o frakcji od 0,1mm do 40 mm pozwala na tworzenie wodoprzepuszczalnych nawierzchni, ozdobnych elementów architektury ogrodowej oraz związanych ze sobą warstw przepuszczalnych z grysu lub kamienia (np. opaska wokół domu, ścieżki ogrodowe lub zabezpieczenia wokół drzew). Przy użyciu drobnych piasków kwarcowych można otrzymać fantazyjne nawierzchnie o właściwościach antypoślizgowych, wykorzystywanych np. w obiektach użyteczności publicznej lub komercyjnej. GalaKreativ, w przeciwieństwie do innych żywic, np. epoksydowych, jest odporna na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV, odporna na ścieranie, mało podatna na zabrudzenie, przezroczysta i bezzapachowa.

Szerokie spektrum zastosowania żywicy GalaKreativ pozwala na tworzenie podłoży dekoracyjnych i zapraw podkładowych lub drenażowych nie zawierających cementu. Nawierzchnie wodoprzepuszczalne w formie ciągów pieszych, które zostały wykonane na bazie spoiwa GaLaKreativ i grysu bazaltowego, będzie można już wkrótce obejrzeć w ogrodach na dachu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

www.quick-mix.pl

Poprzedni

Malfarb - dekoracyjny tynk mozajkowy

Malfarb - dekoracyjny tynk mozajkowy
Następny
Wybrane tynki marki Satyn

Wybrane tynki marki Satyn