Nowości firmy Bruk-Bet i ścienne systemu Termalica

kwiecień 2011

Stropy gęstożebrowe, płyty stropowo- dachowe oraz wielkoformatowe płyty ścienne to tegoroczne nowości systemu Termalica oferowanego przez firmę Bruk-Bet®.
Dotychczasowa oferta producenta systemu budowlanego z betonu komórkowego Termalica obejmowała głównie produkty do wznoszenia murów. Charakteryzujące się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi białe bloczki z betonu komórkowego Termalica zostały wielokrotnie docenione przez inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych oraz specjalistów z branży jako produkty spełniające najwyższe wymagania stawiane materiałom ściennym.

Stropy gęstożebrowe

Wprowadzone w tym roku na rynek stropy gęstożebrowe Termalica składają się z pustaków z betonu komórkowego w klasie gęstości 500 kg/m3 o rozmiarach 599 x 200 x 249 mm oraz prefabrykowanych belek żelbetowych, stanowiących połączenie betonowej stopki o przekroju 40 x 120 mm i zatopionego w niej dolnego pasa przestrzennej kratownicy stalowej. Długości belek są stopniowane co 30 cm i wynoszą od 2,10 m do 6,30 m, natomiast ich rozstaw osiowy równa się 670 mm. Elementem wypełniającym jest układana na budowie mieszanka betonowa w klasie betonu co najmniej B25. Dzięki niewielkiemu ciężarowi poszczególnych elementów strop Termalica może być montowany na budowie ręcznie, bez konieczności użycia dźwigu. Dla przypomnienia warto dodać, że tego typu rozwiązania budowlane nie wymagają deskowania, a jedynie podparcia montażowego stosowanego co około 2 m. Stropy gęstożebrowe Termalica mogą być stosowane w budownictwie mieszkaniowym, ogólnym oraz użyteczności publicznej.

Płyty stropowo-dachowe
Innym rozwiązaniem proponowanym przez firmę Bruk-Bet® do wykonania stropów, a także stropodachów, są wielkowymiarowe płyty ze zbrojonego betonu komórkowego w klasie gęstości 600 kg/m3. Swoje zastosowanie znajdują w tych samych obszarach budownictwa, co stropy gęstożebrowe. Płyty Termalica posiadają profilowane krawędzie tworzące podłużne zamki pomiędzy płytami, które zazbrojone i wypełnione betonem tworzą jednolitą i sztywną powierzchnię stropu.
Płyty stropowo-dachowe dostępne są w grubości 240 mm i w długościach dostosowanych do konkretnych uwarunkowań konstrukcyjnych. W zależności od zamówienia, firma Bruk-Bet® oferuje możliwość wyprodukowania płyt na wymiar o długościach nie przekraczających 6000 mm. Korzyści płynące ze stosowania płyt stropowo- dachowych Termalica to przede wszystkim skrócenie czasu wykonania stropów lub stropodachów poprzez brak konieczności szalowania i użycia podpór montażowych. Prawidłowo przeprowadzony montaż płyt w przypadku wybranych rozwiązań budowlanych pozwala również zrezygnować z wykonania tradycyjnej więźby dachowej. Dodatkowym atutem tego rodzaju stropów jest możliwość ich obciążania bezpośrednio po przeprowadzeniu prac montażowych. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy zależy nam na szybkim wykonaniu kolejnych kondygnacji budynku.

Płyty ścienne

Do wznoszenia zewnętrznych ścian osłonowych oraz wewnętrznych działowych w budynkach handlowych, komercyjnych oraz przemysłowych firma Bruk-Bet® proponuje stosowanie wielkowymiarowych płyt ściennych Termalica. Dostępne w klasie gęstości 600 kg/m3 zbrojone płyty montuje się bezpośrednio do konstrukcji nośnej budynku wykonanej z prefabrykowanych słupów i rygli stalowych lub żelbetowych. Płyty ścienne Termalica występują w dwóch typach: profilowane na pióro-wpust oraz gładkie. Bez względu na rodzaj, ich użycie zapewnia możliwość szybkiego wzniesienia ściany o stabilnych i trwałych właściwościach termoizolacyjnych oraz wysokiej ognioodporności. Płyty ścienne Termalica posiadają jednakową szerokość 600 mm. Dostępne są w dwóch grubościach: 200 i 240 mm, natomiast ich długość, podobnie jak w przypadku płyt stropowo-dachowych, dostosowana jest do konkretnego zamówienia i wynosi maksymalnie 6000 mm.

Poprzedni

Stosowanie materiałów ściennych - Rodzaje ścian

Stosowanie materiałów ściennych -  Rodzaje ścian
Następny
Wiosna w CRH Klinkier

Wiosna w CRH Klinkier