Wydarzenia - Dostawcy

kwiecień 2011

Dwudzieste urodziny Atlasa
Dwadzieścia lat temu Atlas zaczynał od kleju do glazury. W 2011 r. oferta Grupy Atlas obejmuje ponad 200 produktów, w tym systemy technologiczne złożone z wielu uzupełniających się wyrobów. Do najważniejszych grup asortymentowych należą: materiały do układania okładzin ceramicznych i kamiennych; materiały gruntujące, czyszczące i zabezpieczające; materiały izolacyjne i uszczelniające; bezspoinowe systemy ociepleń; gotowe zaprawy budowlane; tynki szlachetne i farby elewacyjne; posadzki i podkłady samopoziomujące. Grupa Atlas to dzisiaj koncern, w skład którego wchodzi 18 podmiotów gospodarczych, 16 zakładów produkcyjnych, przetwarzających surowce z 5 własnych kopalni gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego. Cała Grupa Atlas zatrudnia ponad 2 tysiące osób.
Swoje dwudzieste urodziny Atlas obchodził hucznie, zapraszając 25 lutego 2011 r. do Ossy, niedaleko Łodzi, partnerów biznesowych – zarówno dystrybutorów atlasowych produktów, jak i dostawców surowców. Były odznaczenia, gratulacje, życzenia, wspaniałe prezenty (m.in. złota betoniarka, podarowana właścicielom Atlasa – a będąca nawiązaniem do początków firmy. W odróżnieniu od pierwowzoru sprzed 20 lat, ma służyć do kręcenia kasy, a nie kleju.) i szampańska zabawa. Oficjalne uroczystości zakończył odjazd zarządu Grupy Atlas na specjalnym czteroosobowym rowerze. Takim pojazdem cały zarząd będzie zmierzał w jednym i tym samym kierunku. Wśród ponad 900 gości było kilkudziesięciu kupców PSB. Na wniosek zarządu Grupy Atlas, Grupa PSB S.A. otrzymała Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Budownictwa”.
____________________________________________________

Konferencja Partnerów Handlowych CRH Klinkier i Cerpol
Kilkadziesiąt firm handlowych uczestniczyło w konferencji partnerów CRH Klinkier i Cerpol, zorganizowanej w dniach 17–19 lutego 2011 r. w Białowieży. W gronie zaproszonych znalazła się reprezentacja akcjonariuszy PSB (m.in. Bat Sierakowice, BOZ Rzeszów, PT Junior Lublin, Rampa, Rampa Imienin, Sufigs Tarnów). Byli także kontrahenci CRH Klinkier z Białorusi.
Zajęcia konferencyjne połączono ze zwiedzaniem najbliższych okolic – pod okiem przewodników Białowieskiego Parku Narodowego (BPN ma status Światowego Rezerwatu Biosfery i jest wpisany przez UNESCO na Listę Światowych Rezerwatów Ludzkości) oraz cerkwi w Hajnówce – Sobór pod wezwaniem Trójcy Świętej – i Muzeum Przyrodniczo-Leśnego w Białowieży. Atrakcją jednego z wieczorów było uczestnictwo gości konferencyjnych w weselu białoruskim. Uczestnicy poznali wszystkie obyczaje tej ceremonii, kultywowane przez prawosławną mniejszość narodową, od dziesięcioleci związaną z tym regionem. Wszystkich zachwycił białoruski tort, przygotowany z okazji 10-lecia firmy CRH Klinkier w Polsce.
____________________________________________________

Polskie Herkulesy i Budowlane Firmy Roku 2010
2 marca 2011 r. podczas VIII Gali Buildera wręczono statuetki Polski Herkules oraz wyróżnienia Budowlana Firma Roku 2010. Wśród laureatów znaleźli się producenci materiałów budowlanych – dostawcy PSB.
Budowlana Firma Roku 2010
Laureatami zostali:
# Atlas sp. z o.o. i prezes zarządu Henryk Siodmok
# Górażdże Cement S.A. i prezes zarządu Andrzej Balcerek
# Isover Saint-Gobain i Konrad Machula dyrektor generalny
# Lafarge Cement S.A. prezes Zarządu Tom Ehrhart
# Ruukki Polska sp. z o.o. i Piotr Gębicki wiceprezes Ruukki na Europę Środkowo-Wschodnią
# Selena S.A. i prezes zarządu Andrzej Ulfig
# Weber Saint-Gobain i Piotr Dauksza dyrektor generalny
# Wienerberger Ceramika Budowlana sp. z o.o. i członek zarządu Mirosław Jaroszewicz.

Polski Herkules
Statuetki otrzymali:
#Fakro sp. z o.o. i prezes zarządu, właściciel firmy Ryszard Florek
#Knauf Insulation sp. z o.o. i country manager Arkadiusz Gąsiorek
#Xella Polska sp. z o.o. i prezes zarządu Cezary Szeszuła

Budowlana Firma Roku jest wyróżnieniem przyznawanym firmom za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku oraz menedżerom tych firm za skuteczne zarządzanie i sukcesy rynkowe. Budowlana Firma Roku jest też nominacją do statuetki Polski Herkules w roku następnym. Polski Herkules – tytuł i statuetka – przyznawane są firmom, instytucjom i organizacjom oraz ich szefom za szczególne osiągnięcia i ugruntowaną pozycję w branży budowlanej oraz osobom, które swoją dotychczasową działalnością wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego budownictwa.
____________________________________________________

Poprzedni

Przysucha

Przysucha
Następny
Wydarzenia - Kupcy

Wydarzenia - Kupcy