Wydarzenia - Kupcy

kwiecień 2011

____________________________________________

INWESTYCJE
____________________________________________

Nowe Profi w Koninie.

Firma Luxkon z Konina, w ósmym miesiącu od przystąpienia do Grupy PSB, co nastąpiło w sierpniu 2010 r., uruchomiła sklep klasy PSB-Profi. Nowa, nowoczesna placówka handlowa powstała z przekształcenia istniejącego wcześniej marketu budowlanego. Jej asortyment, który sięgnie około 10 tysięcy pozycji, przeznaczony jest przede wszystkim dla profesjonalistów – wykonawców budowlanych.

PSB-Profi w Koninie zatrudnia 15 pracowników, w tym 2 doradców techniczno-handlowych, których zadaniem jest poszukiwanie i obsługa klientów w terenie. W nowym obiekcie firmy budowlane i klienci indywidualni znajdą produkty renomowanych wytwórców z takich dziedzin jak: stolarka, farby, narzędzia ręczne i elektronarzędzia, chemia budowlana, instalacje, systemy grzewcze, BHP. Na placu składowym i w magazynie dostępny jest szeroki wybór materiałów ściennych, dachy, izolacje termiczne i wodochronne. Luxkon jest firmą wielooddziałową*. W oddziale przy ul. Kolskiej 45 w Koninie, gdzie oddano sklep PSB-Profi, dysponuje także placem składowym 1100 m2 i magazynem 700 m2. Całość znajduje się na ponad 2 ha działce.

W lutym 2011 r. firma Luxkon odebrała Certyfikat Wartości Biznesowej nadany przez Dun&Bradstreet Poland za najwyższą ocenę stabilności firmy w 2009 r., podkreślić należy, że tylko około 400 firm w Polsce otrzymało takie wyróżnienie.

_____________________________________________________

Mrówka w Bolesławcu. 

Prawdziwe oblężenie przeżywał w dniu otwarcia nowy sklep PSB-Mrówka w Bolesławcu. Ten nowoczesny obiekt handlowy uruchomiła 12 marca firma Zieleń Plan, mająca siedzibę właśnie w tym mieście.
Sklep o powierzchni sprzedażowej 1,2 tys. m2 zatrudnia 23 osoby. W dniu otwarcia Mrówka cieszyła się takim powodzeniem, że samochody parkowały w odległości kilkuset metrów od sklepu. Łącznie niemal 700 klientów zrobiło zakupy za ponad 50 tysięcy zł. Bolesławiec jest 40-tysięcznym miastem, zlokalizowanym w zachodniej części województwa dolnośląskiego. Powiat liczy 89 tysięcy mieszkańców.
_____________________________________________________

Mrówka w Słupcy.

12 marca 2011 r. firma Tex-Bis uruchomiła w Słupcy sklep PSB-Mrówka. Nowa placówka handlowa dysponuje powierzchnią sprzedażową 640 m2 i zatrudnia 10 osób. W dniu otwarcia zakupy w słupeckiej Mrówce zrobiło 240 klientów za łączną kwotę 34 tysiące zł.
Słupca, położona we wschodniej części województwa wielkopolskiego, liczy 13 tysięcy, zaś powiat słupecki 58 tysięcy mieszkańców.
_____________________________________________________

Mrówka w Grodzisku Mazowieckim. 
19 marca 2011 r. firma Kasta oddała do użytku w Grodzisku Mazowieckim sklep PSB-Mrówka. Nowa wizytówka handlowa Grodziska dysponuje powierzchnią handlową 1850 m2 i zatrudnia 26 osób. Otwarcie Mrówki stwarza mieszkańcom tego miasta i okolic możliwość wyboru – chcąc kupić wyroby i artykuły niezbędne do wyposażenia domu czy mieszkania, nie muszą już jechać do Warszawy, sklep Kasty zaprasza w każdy dzień tygodnia.
Grodzisk Mazowiecki, położony na południowy zachód od stolicy, liczy 28 tysięcy mieszkańców, okoliczne wsie 12 tysięcy, zaś cały powiat grodziski 77 tysięcy.

_____________________________________________________

IX TARGI PSB – ile rekordów padnie w Kielcach?

7 i 8 kwietnia 2011 r. odbędą się w Kielcach IX Targi Grupy PSB. W targach uczestniczą wyłącznie kupcy-akcjonariusze Grupy i producenci, kontraktowi dostawcy PSB. Tegoroczna edycja pod wieloma względami będzie rekordowa – obecność na targach potwierdziło ponad 200 producentów, których dostawy stanowiły w 2010 r. aż 82% zaopatrzenia centrali Grupy PSB. Na dwa dni do Kielc zjedzie ponad 2500 reprezentantów branży budowlanej z całego kraju, połowa z nich to pracownicy ok. 260 firm kupieckich.
Sponsorzy generalni IX Targów PSB – Kreisel i Rockwool. Sponsorzy wspierający: Bosch, Color Expert, H+H, Isover i Ursa.
_____________________________________________________

Kupcy PSB na targach
_____________________________________________________Buster w Gliwicach.

WXII edycji Gliwickich Targów Budownictwa, Instalacji iWyposażenia Wnętrz (11–13 lutego 2011 r.) brało wdział 114 wystawców prezentujących szeroki zakres materiałów i usług. Stoisko PSB Buster w hali targowej wyróżnione zostało I miejscem za wystrój i aranżację. Firma miała także ekspozycje na zewnętrz. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i prezentacje dostawców Bustera, firm: Lafarge, Wienerberger, Lakma, Irvin, Sika, Soudal, Satyn.

_____________________________________________________

Grzegory w Łodzi.

Firma Grzegory ze Zdun k/Łowicza miała swoje stoisko na XVIII Targach Budownictwa Interbud w Łodzi (17–20 lutego 2011 r.). Kupiec PSB promował wyroby firmy Xella, z którą od lat współpracuje oraz własną produkcję nadproży i stropów.

Targi Interbud cieszą się od lat dużym powodzeniem. W tym roku uczestniczyło w nich 330 wystawców.
_____________________________________________________

Elado i Kaidar w Drzonkowie.

W dniach 25–27 lutego 2011 r. firmy kupców PSB z Zielonej Góry – Elado i Kaidar – uczestniczyły, jak co roku, w XIX Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz w Drzonkowie. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 140 wystawców z Polski i Niemiec. Targi odwiedziło ponad 12 tys. osób. Niektórzy klienci przyjechali z miejscowości położonych nawet 100 km od Zielonej Góry.

_____________________________________________________


Na stoisku PSB Elado

Największym zainteresowaniem cieszył się beton komórkowy firmy H+H. Umiejętna prezentacja i profesjonalizm pracowników tej firmy przyczyniły się do zwrócenia uwagi na ten produkt wielu przyszłych inwestorów. Ponadto duże zainteresowanie wzbudziły: wełna szklana PURE ONE firmy Ursa, Kominy EFFE2, produkty Classena i CRH-Klinkier oraz program Buduj z PSB.

_______________________________________________________

Stoisko firmy Kaidar 

Swoim wyglądem nawiązywało do budowanego domu, stąd zapewne wielu zwiedzających pytało o materiały na ściany, dach, wykończenie. Promocji Kaidara i Grupy PSB towarzyszyła aktywność obecnych w ekspozycji firmy jej głównych dostawców: Lafarge, Ursa, Rockwool, Knauf, IBF, Icopal, Semin, Weber, Alpol, quick-mix, Termo Organika,Termat, Selena, Silikaty, Barlinek, Farby Kabe. Przedstawiciele tych firm odpowiadali na pytania zwiedzających i często na miejscu starali się pomóc rozwiązać zgłaszane problemy.

_______________________________________________________

Bisbud w Rzeszowie. 

W gronie ponad 250 wystawców z regionu Podkarpacia, uczestniczących w Targach Budownictwa i Nieruchomości, Wnętrz i Ogrodów w Rzeszowie (4–6 marca 2011 r.) znalazł się kupiec PSB z Rzeszowa firma PPU Bisbud, która zaprezentowała swoją ofertę wraz z firmami: quick-mix, Ekoklinkier, Lafarge Gips, Fakro. Największym zainteresowaniem odwiedzających stoisko Bisbudu cieszyły się materiały ścienne oraz wykończeniowe, o które pytało najwięcej klientów zainteresowanych kontynuacją budowy domu lub planowanym rozpoczęciem inwestycji na wiosnę.

_____________________________________________________

Szkoła dobrego budowania PSB
_____________________________________________________

GS Swarzędz. 

45 osób wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym 28 stycznia 2011 r. przez GS w Swarzędzu. Wykonawcy oraz pracownicy sąsiednich Gminnych Spółdzielni wysłuchali prezentacji firm: Atlas, Izolbet, Lemar, Selena. Dostawcy przedstawili swoje oferty handlowe, a następnie udzielili praktycznych wskazówek przydatnych budowlańcom. Prezentacje wzbogacono materiałami informacyjnymi. Szkolenie zakończyła ożywiona dyskusja na temat poruszonych zagadnień.

_____________________________________________________


PSB-Mrówka Myszków. 

Ponad 70 klientów firmy Budulec uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym 29 stycznia 2011 r. z udziałem firm: Ursa, Selena, Lafarge, Cemex, Kabe, Satyn.
Po szkoleniu,  w części integracyjnej odbył się turniej o puchar Myszkowskiej Mrówki w kręgle. Nagrodą główną był weekendowy pobyt w SPA w Zakopanem.

_____________________________________________________

Impuls, Limanowa. 

Czwartki 3 i 10 lutego 2011 r. były dniami 6-godzinnych szkoleń organizowanych przez firmę Impuls dla współpracujących z nią wykonawców budowlanych.
3 lutego zajęcia, z udziałem 30 wykonawców, prowadzili przedstawiciele firm: Koelner (temat prezentacji: zamocowania w budownictwie), Satyn (geneza marki Satyn oraz prezentacja nowych produktów), Marywil (systemy kominowe), Ursa (wełna mineralna Ursa i polistyren ekstrudowany Ursa XPS).
10 lutego, podczas zajęć z udziałem 22 wykonawców, zaprezentowały się firmy: Selena (przekrojowa charakterystyka produktów firmy), Sopro (uszczelnienia balkonowo- tarasowe, systemy układania kamienia naturalnego, izolacje bitumiczne), Xella (system 20 cm plus, gwarancja bezpieczeństwa i jakości), Alpol (ogólna charakterystyka produktów oraz systemy do klinkieru). Dużym zainteresowaniem uczestników szkoleń cieszyły się pokazy praktyczne, dokonywane w trakcie zajęć warsztatowych.

_____________________________________________________


Mat-Bud, Gliwice. 

50 klientów firmy Mat-Bud uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym 4 lutego 2011 r. z udziałem przedstawicieli firmy Satyn. Zaprezentowano nowości chemii budowlanej, m.in. gładzie. Prelekcja na temat trendów w nowoczesnych technologiach nakładania gładzi ręcznych i maszynowych sprowokowała burzliwą dyskusję z wykonawcami.

_____________________________________________________


Interior Centrum, Marki. 

Ponad 30 osób reprezentujących 20 firm wykonawstwa budowlanego i handlowych uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym 8 lutego 2011 r. przez Interior Centrum wraz z firmą Farby Kabe. Zajęcia miały charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny, a podsumowaniem szkolenia były certyfikaty wystawione ich uczestnikom przez producenta.
_____________________________________________________


Gabryś-Sikora, Kęty. 

Klienci firmy Gabryś-Sikora mieli okazję uczestniczyć w odstępie zaledwie 4 tygodni w dwóch szkoleniach w ramach SDB PSB.
10 lutego 2011 r. w zajęciach prowadzonych przez firmę Farby Kabe wzięło udział 65 osób.
3 marca frekwencja na szkoleniu dla dekarzy prowadzonym przez eksperta z firmy Fakro wyniosła 50 osób – zajęcia miały charakter teoretyczno-praktyczny.

_____________________________________________________


F.H. Grzesik, Malbork. 

11 lutego 2011 r. firma F.H. Grzesik z Malborka zorganizowała szkolenie. Uczestnicy zajęć – 30 wykonawców budowlanych – zapoznali się z ofertą produktową firmy quick-mix (prezentacja ze szczególnym uwzględnieniem zagpraw do klinkieru i produktów do wykonywania systemów ogrodowych i drogowych) oraz firmy Termo Organika (nowości w styropianach).

_____________________________________________________

Omega, Świebodzin.

22 lutego 2011 r. firma Omega ze Świebodzina zorganizowała szkolenie z udziałem przedstawicieli firm Semin i Xella. Przedstawiciel Semin w ramach „Dni otwartych w Omedze” był w hurtowni cały dzień. Wyjaśniał problemy związane ze stosowaniem produktów firmy, rozdawał próbki wykonawcom budowlanym. Wieczorem odbyło się szkolenie dla ponad 30 wykonawców. Prezentację oferty Xelli i Semina dopełnił pokaz murowania, w którym uczestniczyli wykonawcy. Po prezentacjach dokonano sprawdzenia wiedzy, a odpowiadający na pytania otrzymali firmowe upominki.

_____________________________________________________


Gminne Składy Opalenica. 

Ponad 50 osób uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym 11 lutego 2011 r. przez firmę GS Opalenica. Zajęcia prowadził przedstawiciel firmy H+H.

_____________________________________________________


Rajbud, Oborniki Wlkp.

Ponad 25 wykonawców wzięło udział w zajęciach zorganizowanych 24 lutego 2011 r. przez firmę Rajbud z udziałem przedstawiciela firmy Botament.
Prelekcję dopełnił pokaz zastosowania produktów Botamentu, w którym chętni mogli wziąć czynny udział.

________________________________________________________________

Budex, Gryfice. 

70 osób, przede wszystkim wykonawców budowlanych oraz inwestorów, uczestniczyło w zajęciach szkoleniowych zorganizowanych 26 i 27 lutego 2011 r. przez firmę Budex z udziałem przedstawicieli firm: 
- Baazar, 
- Classen, 
- Selena,
- Weber.
_____________________________________________________

Kaidar, Zielona Góra. 

50 osób z 35 firm wykonawczych uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym 1 marca 2011 r. przez firmę Kaidar. Szkolenie, przygotowane przez firmy:
- Rockwool,
- Botament  
- H+H,
składało się z części teoretycznej i praktycznej – wykonawcy mogli przekonać się jak pracuje się na prezentowanych produktach.

_____________________________________________________

PT Junior, Lublin. 

3 marca 2011 r. firma PT Junior zorganizowała dla swoich klientów i pracowników szkolenie z udziałem firm: Ekoklinkier i quick-mix. W spotkaniu uczestniczyło 50 osób, wszyscy mieli okazję zapoznać się z ofertą handlową, uczestniczyć w pokazach produktów oraz wypróbować nowe nieznane materiały wprowadzone na rynek przez tych producentów.

_____________________________________________________

Gips-Bud, Toruń. 

8 marca 2011 r. firma Gips-Bud zorganizowała w Toruniu szkolenie z zakresu technicznych wiadomości dotyczących systemów suchej zabudowy firmy Lafarge.

_____________________________________________________________________________

Centrum Budowlane z Darłowa. 

Dwudniowe szkolenie (11–12 marca 2011 r.) zorganizowała dla swoich klientów firma Centrum Budowlane. W wykładach, które prowadzili przedstawiciele firm: Baazar, Inter Grąd i H+H uczestniczyło prawie 40 wykonawców. Firma H+H wykonała również praktyczny pokaz murowania.

___________________________________________________


Marco, Żary. 

30 stałych klientów firmy Marco wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez nią 11 marca 2011 r., a prowadzonym przez przedstawicieli firm:
- Lentex
- Selena.

_____________________________________________________________

Szkolenie produktowe w firmie Kospel. 

14 marca 2011 r. odbyło się szkolenie produktowe i handlowe dla akcjonariuszy Grupy PSB w dwóch fabrykach firmy Kospel (Damnica i Koszalin). W szkoleniu wzięły udział firmy BAT Sierakowice, Ekobud Grudziądz i PSB Warszawa. Kupców zapoznano m.in. z produkowanymi w Koszalinie kolektorami słonecznymi, omówiono także dobór i sposób montażu tych urządzeń. Na spotkaniu zaprezentowano również sposób pozyskiwania 45% dopłat unijnych na te urządzenia.
___________________________________________________

Nagrody i wyróżnienia
___________________________________________________

Certyfikaty Solidna Firma dla A.R. Składu i Kolonii.
Solidność i profesjonalizm firmy A.R. Skład z Góry Kalwarii po raz czwarty została wyróżniona Certyfikatem Solidna Firma. Po raz trzeci z rzędu tytuł Solidna Firma otrzymała firma Kolonia z Krakowa. 

Sufigs z Diamentem.
Firma Sufigs z Tarnowa została laureatem rankingu Diamenty Forbesa 2011 oraz znalazła się w prestiżowym gronie laureatów rankingu Firmy Rodzinne Roku 2011 organizowanego przez Newsweek Polska. 

GS Opalenica i Szczesny Gazelami Biznesu 2010.
Gazele Biznesu to wyróżnienie dla firm odznaczających się dynamizmem w działaniu. Laureatami Gazel Biznesu zostały w pierwszych dniach marca 2011 r. firmy: GS Opalenica i Szczesny z Połczyna Zdroju.

___________________________________________________

Sport
___________________________________________________


Drużyna rocznik 1995 wspiera Mrówkę w Wyszkowie

Andrzej Górski, współwłaściciel firmy Interior Centrum z Marek k. Warszawy i sklepu PSB-Mrówka w Wyszkowie uwierzył w nastoletnich siatkarzy grających w Uczniowskim Klubie Sportowy Polonez Wyszków. Chłopcy (rocznik 1995) – dumnie prezentujący logo wyszkowskiej Mrówki – idą jak burza w rozgrywkach ligowych. Jako mistrzowie II Ligi będą walczyć o 5-8 miejsce w I Lidze.

___________________________________________________

Rocznice
___________________________________________________

W marcu i kwietniu 2011 r. pięciu akcjonariuszy PSB obchodzi rocznice swojego powstania. Wszystkie firmy świętują dwudziestolecie założenia: AG-ROLBUD z Radzionkowa, BAT z Sierakowic, BOL-ANN z Gniezna, BUSTER z Gliwic oraz GIPS-POL z Radomia.

Bal karnawałowy na 20-lecie A.R. Składu 

Ponad 200 osób było gośćmi firmy A.R. Skład z Góry Kalwarii z okazji jej 20-lecia. 29 stycznia 2011 r. klienci A.R. Składu, pracownicy oraz przedstawiciele władz lokalnych bawili się na balu karnawałowym wydanym przez Sławomira Rybarczyka, właściciela firmy-jubilata. Czas umilały gwiazdy sceny muzycznej i kabaretowej. Były tez podziękowania i gratulacje dla Jubilata. Przy suto zastawionych stołach goście bawili się do… 6 rano.

____________________________________________________

XII SLALOM GIGANT PSB

Zawsze z podobnym programem – piątkowa biesiada przy ognisku, sobotni wczesnopołudniowy start w slalomie gigancie i wieczorna uroczysta kolacja. 

Zawsze pod patronatem firmy Ursa – jedynego sponsora imprezy. 

Zawsze przy znakomitej frekwencji. 

Może dlatego zawsze, bo od 12 lat, czyli od samego początku, organizatorem lutowego spotkania akcjonariuszy PSB w Szklarskiej Porębie jest Beata Grodzka-Rutkiewicz, pełnomocnik Zarządu PSB w regionie Dolnego Śląska i Wielkopolski Południowej. Tradycja zobowiązuje. W dniach 18–20 lutego 2011 r. do Szklarskiej Poręby zjechało prawie 300 osób (rekord!) z ponad 50 firm należących do kupców PSB (rekord!). Mroźna pogoda nie przeszkadzała uczestnikom imprezowego ogniska w gorącej zabawie do późnych godzin nocnych. Podobnie jak następnego dnia gęsta mgła na stoku nie zniechęciła ponad 100 zawodników do startu w Slalomie Gigancie. Najlepsi w zmaganiach na stoku odebrali laury podczas wieczornej gali. Były nagrody, tańce, wspaniała atmosfera. Zabawa trwała do białego rana. Na koniec ważna i dobra wiadomość. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczny XIII Slalom Gigant, który odbędzie się w dniach 17–19 lutego 2012. To będzie szczęśliwa trzynastka!

XII Slalom Gigant PSB rozegrano w dwóch kategoriach.


Poprzedni

Wydarzenia - Dostawcy

Wydarzenia - Dostawcy
Następny
Certyfikaty

Certyfikaty