Bondex: Lakierobejca Satin Finish

kwiecień 2012

Drewno jest materiałem naturalnym, niejednorodnym ze względu na to, że zbudowane jest z komórek o różnym kształcie, różnych właściwościach. Ten naturalny, przyjazny i ciepły w odbiorze materiał od lat chętnie jest stosowany do wykańczania obiektów w środku i na zewnątrz, a drewniane elementy architektury ogrodowej znajdują wielu zwolenników. Jednak należy pamiętać o tym, że konstrukcje i elementy drewniane użytkowane na zewnątrz mają to do siebie, że po pewnym czasie trzeba je konserwować i odświeżać.

Pierwotny blask i wszystkie walory estetyczne można odzyskać, stosując – regularnie i fachowo – odpowiednie preparaty i środki impregnacyjno-dekoracyjne. Wyjątkowo atrakcyjną, a przy tym niezwykle skuteczną ofertę ma w tym zakresie marka BONDEX. Cała gama dekoracyjno–ochronnych produktów to m.in. impregnaty dekoracyjne, lakierobejce, lazury oraz lakiery.
Wyjątkowym produktem jest BONDEX Satin Finish – Lakierobejca, która charakteryzuje się wysoką odpornością mechaniczną i tworzy powłokę o satynowym połysku. Dzięki specjalnym składnikom jest ona odporna na wodę oraz promienie UV. Produkt ten wyróżnia się wysoką zawartością substancji stałych, co daje efekt w postaci silnej i solidnej powłoki ochronnej, która jest barierą dla wszystkich zagrożeń – wody, promieni UV, grzybów i owadów. Stosując się ściśle do zaleceń producenta, zwłaszcza w przygotowaniu powierzchni czy zalecanej próby na kawałku powierzchni – można osiągnąć znakomity efekt i przez długi czas cieszyć się pięknem naturalnego drewna.
Należy pamiętać także o swoistych szkodliwych czynnikach, którym poddawane jest drewno przeznaczone na meble ogrodowe, np. działanie krańcowo różnych temperatur – latem czasami ponad plus 40 stopni, a jesienią nawet minus pięć stopni. W ich konserwacji najlepiej sprawdzają się produkty elastyczne, pracujące jak gdyby razem z podłożem, jak np. wspomniany wyżej BONDEX Satin Finish.
Bondex Satin Finish Lakierobejca posiada Atest Higieniczny.
Produkt oferowany jest w pojemnościach 0,75 l, 2,5 l, 5 l.
Wydajność: 10–15 m2/l.

www.dyrup.pl

Poprzedni

Malowanie, impregnacja i tapetowanie - Tapetowanie

Malowanie, impregnacja i tapetowanie - Tapetowanie
Następny
Gotowa masa szpachlowa B-45 Finisz marki Cekol

Gotowa masa szpachlowa B-45 Finisz marki Cekol