Gotowa masa szpachlowa B-45 Finisz marki Cekol

kwiecień 2012

Gotowa Masa Szpachlowa B-45 Finisz marki Cekol to produkt służący do wyrównywania i szpachlowania powierzchni przed malowaniem, jak również do uzyskania powłok o charakterze dekoracyjnym. Można go stosować wewnątrz budynków na podłożach betonowych, gipsowych, płytach gipsowo- -kartonowych, wysezonowanych tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych oraz akrylowych powłokach malarskich.

Zakres zastosowań produktu

Dzięki zastosowaniu w recepturze produktu bardzo drobnych, specjalnie przygotowanych wypełniaczy, uzyskana powierzchnia jest wyjątkowo gładka i łatwa do pomalowania. Cekol B-45 Finisz jest produktem do ostatecznego wygładzania powierzchni, można stosować go w bardzo cienkiej warstwie. Gładź charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością międzywarstwową, nawet w warstwach poniżej 1 mm. Maksymalna grubość warstwy to 3 mm. Należy pamiętać, aby podłoże silnie chłonące zagruntować emulsją gruntującą Cekol DL-80. Produkt nadaje się do nakładania ręcznego oraz mechanicznego za pomocą odpowiednich narzędzi i agregatów. Cekol B-45 Finisz jest doskonałym uzupełnieniem wykończeniowych etapów prac tynkarskich z użyciem tynków gipsowych. Gładź można nakładać na gładko lub też nadać powierzchni różnego rodzaju kształty i faktury o charakterze dekoracyjnym. Powierzchnię po wyschnięciu można malować wszystkimi rodzajami farb. Niewątpliwą zaletą Cekol B-45 jest to, iż produkt dostarczony jest w wiadrze, jako gotowa do użycia masa, co eliminuje etap przygotowania mieszanki, tym samym pozwala na wyeliminowanie błędów. Również niewykorzystana masa, szczelnie zamknięta, może być przechowywana do późniejszego wykorzystania.

Największe zalety Cekol B-45 Finisz

Gotowy do użycia. Bardzo plastyczny. Łatwy w aplikacji i szlifowaniu. Wydajny. Ekonomiczny. Łatwość użycia dzięki gotowemu produktowi, plastyczność przy nakładaniu i pracy oraz łatwość szlifowania, czyni Cekol B 45 Finisz, produktem godnym zakupu.

Dane techniczne

– Spełnia wymagania: EN 15824.
– Temperatura stosowania i podłoża: +5oC do 30oC.
– Grubość warstwy: do 3 mm.
– Wydajność: ~1, 5 kg/m2/mm.
– Czas schnięcia: uzależniony od grubości nałożonej warstwy i warunków otoczenia (ok. 6 godzin przy warstwie o grubości 1–2 mm, w temperaturze 22oC±2; wilgotności 30%).
– Przyczepność do podłoża: ≥0,3 N/mm2.
– Reakcja na ogień: A1.
– Posiada Atest PZH.
– Pojemniki plastikowe: 1,8 kg/6 kg/20 kg.

I miejsce i największa ilość punktów

Nowość produktowa wyrobów marki Cekol – Gotowa Masa Szpachlowa B-45 Finisz funkcjonuje na rynku krótko, ale już została doceniona i nagrodzona, zajmując I miejsce w kategorii: PRODUKTY DO WYRÓWNYWANIA I GŁADZENIA ŚCIAN w III edycji konkursu „Produkt Wykonawcy 2012” organizowanego przez branżowe wydawnictwo Publikator oraz redakcję magazynu „FachowyWykonawca.pl”. Do konkursu zostały zgłoszone 44 produkty, spośród których jury wyłoniło najlepsze produkty w 8 kategoriach. Jury konkursu złożone było z profesjonalistów z branży budowlanej, m.in. wykonawców prowadzących własną działalność, przedstawicieli stowarzyszeń branżowych oraz architektów. Ocena produktu dokonywana była w odniesieniu do całego rynku budowlanego, a nie tylko w aspekcie danej kategorii. Gotowa Masa Szpachlowa Cekol B-45 Finisz otrzymała największą ilość punktów. Produkt został pozytywnie oceniony pod względem: dostępności, wydajności, dobrej relacji ceny do jakości oraz zgodności z obowiązującymi normami i zasadami konsumenckimi.

www.cekol.pl

Poprzedni

Bondex: Lakierobejca Satin Finish

Bondex: Lakierobejca Satin Finish
Następny
Lakma na czele innowacji

Lakma na czele innowacji