Lakma na czele innowacji

kwiecień 2012

Lakma to firma działająca na polskim rynku już od 25 lat. Przedsiębiorstwo z Cieszyna stale rozwija linie swoich produktów, a także poszerza ich dystrybucję. Poza standardowymi, wielokrotnie nagradzanymi produktami chemii budowlanej, Lakma jest innowatorem na rynku systemów ociepleń ETICS – zarówno jeśli chodzi o zaprawy klejowe, masy tynkarskie, jak i technologię ich kładzenia.

Cieszyńska firma od lat nie zwalnia tempa i w dalszym ciągu jest jednym z liderów na rynku chemii budowlanej. Przez lata istnienia jej produkty, dzięki ogromnej konkurencyjności w porównaniu do wyrobów innych producentów, zyskały sobie wielu zwolenników. Dodatkowo, firma stara się wprowadzać na rynek nowe technologie i produkty, które ułatwiają pracę wykonawcom, a także wpływają pozytywnie na czas oraz koszt wykonania inwestycji.

Pierwszy w Polsce system natryskowy

Sztandarową technologią wprowadzoną do Polski przez firmę Lakma jest system natryskowy. Polega on na nakładaniu dedykowanych do aplikacji natryskowej warstw tynków, klejów lub gruntów. Przeprowadza się to za pomocą innowacyjnych agregatów tynkarskich. Sposób ten jest dużo łatwiejszy, trzykrotnie szybszy i wydajniejszy, a co za tym idzie bardziej opłacalny niż metoda tradycyjna (paca). Lakma wdrożyła również usługę polegającą na sprzedaży tynków wraz ze wsparciem technicznym (szkolenia) oraz wynajmem agregatów.

Wyjątkowe receptury

Firma jest też innowatorem w opracowywaniu receptur tynków. Jej produkty z grupy Porolit, jako jedyne na rynku, posiadają wypełniacze pochodzenia wulkanicznego, dzięki czemu są o ok. 80% bardziej wydajne od produktów konkurencyjnych. Lakma to obecnie jedyny producent w Polsce posiadający Europejską Aprobatę Techniczną ETA na system ociepleń z możliwością aplikacji wybranych tynków za pomocą agregatów natryskowych.

Dekoracja bez granic

Lakma wprowadziła ekskluzywną linie produktów do dekoracji, w skład której wchodzą takie produkty jak stiuk wapienny, trawertyn oraz masy i farby dekoracyjne. Nowością jest Tynk Kwarcowy będący kombinacją najwyższej jakości żywicy akrylowej oraz ściśle wyselekcjonowanych kruszyw i piasków kwarcowych o grubości ziarna od 0,1 do 1,2 mm. Szeroka paleta melanży oraz możliwość stosowania płatków miki pozwala uzyskać efekty zbliżone do kamieni występujących w przyrodzie tj. granitów, marmurów czy piaskowców.

Nie tylko tynki

Firma od lat sprzedaje najwyższej jakości produkty przeznaczone do uszczelniania oraz ochrony i dekoracji drewna, metalu czy kamienia. Perełkami w tych grupach są między innymi Żywiczny Uszczelniacz Dekarski oraz impregnat do drewna Drewnokolor. Żywiczny Uszczelniacz Dekarski pozwala na awaryjnenaprawy wdomu, nie tylko związane z elementami dachowymi. Trwale plastyczne uszczelnienia pozwalają na kilkakrotne korygowanie klejonych elementów nawet na mokrych powierzchniach.
Impregnat do drewna Drewnokolor swoje wyjątkowe właściwości zawdzięcza recepturze opartej na nanotechnologii oraz zawartości wosków. Produkt doskonale chroni wymalowane powierzchnie przed szkodliwym działaniem wilgoci, czynników atmosferycznych, a także sinizną i grzybami.

www.lakma.pl

Poprzedni

Gotowa masa szpachlowa B-45 Finisz marki Cekol

Gotowa masa szpachlowa B-45 Finisz marki Cekol
Następny
Nowości marki Stalprodukt Zamość na rok 2012

Nowości marki Stalprodukt Zamość na rok 2012