Jedna płyta zamiast dwóch

maj 2018
FERMACELL
FERMACELL - Jedna płyta zamiast dwóch

W przypadku tradycyjnych płyt gipsowo-kartonowych, aby osiągnąć wysoką wytrzymałość, bardzo często należy zastosować przynajmniej dwie warstwy płyt. Natomiast systemy suchej zabudowy fermacell pozwalają zazwyczaj, w tym samym miejscu, na stosowanie jednej warstwy zamiast dwóch. Pozwala to na ekonomiczne rozwiązania budowlane oraz znaczne skrócenie czasu robót wykonawczych. Płyty gipsowo-włóknowe osiągają swą sprawdzoną jakość dzięki kompleksowej koncepcji, która rozpoczyna się już w procesie produkcji. Płyty gipsowowłóknowe fermacell składają się z gipsu i włókien celulozy, które stanowią zbrojenie na wskroś, co wpływa na ogromną stabilność płyt. Dzięki temu płyty g-w świetnie radzą sobie ze wszelkimi oddziaływaniami mechanicznymi: obciążenia konsolowe (wiszące szafy, grzejniki), obciążenia liniowe (poręcze), czy różnego rodzaju uderzenia (stuknięcia piłką czy przewróconych mebli). Największym wyzwaniem dla lekkich ścian działowych i przedścianek, znajdujących się np. w domowych bądź publicznych ciągach komunikacyjnych, są obciążenia spowodowane lekkimi i mocnymi uderzeniami o dużej częstotliwości.

FERMACELL - Jedna płyta zamiast dwóch

W takich wymagających warunkach również kapitalnie sprawdzają się płyty gipsowo-włóknowe fermacell. Tradycyjne materiały okładzinowe często nie zapewniają odpowiedniej ochrony i z tego powodu szybko ulegają zniszczeniom.
Natomiast płyty zbrojone włóknem na wskroś są trwałe, stabilne i znacznie odporniejsze, dzięki czemu ewentualne uszkodzenia są niewielkie i bardzo łatwo naprawialne. Oprócz tego jedna warstwa płyt fermacell w zupełności wystarczy, aby w łazienkach i kuchniach bez obaw można było przyklejać na nich okładziny ceramiczne. Oprócz odpowiedniej wytrzymałości, dzięki swojej strukturze, płyty te zapewnią również odpowiednią ochronę przeciwwilgociową. 

www.fermacell.pl

Poprzedni

Bramy garażowe i drzwi wejściowe marki Hörmann Komfort, bezpieczeństwo i design w promocji

Bramy garażowe i drzwi wejściowe marki Hörmann Komfort, bezpieczeństwo i design w promocji
Następny
PCI Barraseal Turbo – innowacyjny materiał hydroizolacyjny

PCI Barraseal Turbo – innowacyjny materiał hydroizolacyjny