Płytki dachowe włókno-cementowe - na dach i fasadę firmy Scala Plastics

czerwiec 2011

Oferta firmy Scala Plastics została wzbogacona o nowe pokrycia dachowe z płytek włókno-cementowych SVK.

Włókno-cement to materiał o szczególnych zaletach, który staje się coraz bardziej popularnym materiałem pokryciowym na polskim rynku. Jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, charakteryzuje się również niezwykłą lekkością, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania ciężkich konstrukcji więźby dachowej.

Ardonit® i Montana® są płaskimi płytkami niewielkich rozmiarów, wykonanymi z w pełni skompresowanego włókno-cementu. Są one przygotowane na bazie cementu portlandzkiego, wysokiej jakości włókien pochodzenia organicznego, dodatków mineralnych i wody.
Płytki dachowe wykończone są dwoma warstwami farby akrylowej na bazie wodnej, a składniki zapobiegające powstawaniu mchu wchodzące w skład farby chronią dach przed grzybami, porostami czy mchem. Niebiesko-czarne płytki Montana® o porowatej strukturze i nierównych, karbowanych brzegach do złudzenia przypominają naturalny łupek. Płytki z serii Ardonit® mają gładkie brzegi oraz gładką lub strukturalną powierzchnię.

Oprócz płytek w ofercie znajduje się kompletny zestaw akcesoriów, który pozwala na łatwy montaż oraz zapewnia piękny efekt końcowy. Płytki można stosować zarówno do zadaszenia budynków, jak również jako wykończenie elewacji, a szeroki asortyment płytek i możliwość różnych opcji montażu powoduje, że bez ograniczeń można kreować wygląd dachu, czy fasady.
Coraz popularniejsze stało się wykonywanie obróbek dachowych z płytek włóknocementowych, które są nie tylko trwałe i nie wymagające konserwacji, ale również niezwykle estetyczne i oryginalne. Płytki do obróbek dachowych 300 x 300 lub 200 x 200 występują w różnych wersjach: ze ściętymi lub półokrągłymi narożnikami (lewa/prawa) oraz z gładką lub strukturalną powierzchnią. Decydując się na wykończenie szczytów dachu, okapów czy kominów płytkami włókno-cementowymi wyróżnisz swój dom spośród innych.

Dlaczego warto wybrać płytki dachowe Ardonit® lub Montana®?

- Najtrwalsze. Według norm europejskich Ardonit® i Montana® należą do grupy najmocniejszych płytek (klasa B).
- Perfekcyjnie wykończone:
– gładkie płytki posiadają idealną powierzchnię;
– płytki dachowe Montana® posiadają naturalną strukturę łupka oraz oryginalne, karbowane brzegi;
– krawędzie płytek oraz przycięte narożniki są barwione, tak aby brzegi dobrze komponowały się z eleganckim wyglądem dachu.
- Duży wybór kolorów oraz akcesoriów wykończeniowych:
– wybór spośród sześciu kolorów: niebiesko- czarny, kwarcowy, stalowoszary, terracotta, ciemnobrązowy i jasnoszary;
– asortyment oferowanych akcesoriów umożliwi perfekcyjne wykończenie.
- Stabilność wymiarowa. Płytki Ardonit ® i Montana® charakteryzują się stabilnymi wymiarami długości, szerokości i grubości. Nie wymagają uprzedniego segregowania pod względem grubości i nadają się do natychmiastowego położenia. Pozwala to w dużym stopniu zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty.
- Niewielki ciężar. Dzięki niewielkiemu ciężarowi płytek nie ma potrzeby stosowania ciężkich konstrukcji nośnych dachu. Lekka konstrukcja dachowa wymaga mniejszej ilości drewna, co wiąże się również z niższymi kosztami.
- Proste w obróbce. Płytki dachowe Ardonit® i Montana® są mało podatne na pęknięcia i bardzo łatwe w obróbce.
- Przyjazne dla środowiska. Farba pokrywająca podwójną warstwą wierzchnią stronę płytek sporządzona jest na bazie wody.
- Składniki zapobiegające powstawaniu mchu. Składniki zapobiegające powstaniu mchu, wchodzące w skład podwójnej warstwy farby, w dużym stopniu przeciwdziałają porastaniu mchem.
- Poręcznie zapakowane. Płytki dachowe Ardonit® i Montana® pakowane są w wygodne, poręczne paczki.

Płytki SVK objęte są potrójną gwarancją:
– 30 lat gwarancji na jakość materiału,
– 15 lat gwarancji koloru,
– 10 lat gwarancji odporności na porosty.

www.scalaplastics.pl

Poprzedni

Na kłopoty Onduband firmy Onduline

Na kłopoty Onduband firmy Onduline
Następny
Kompaktowy system solarny auroStep plus 2.250P HT firmy Vaillant

Kompaktowy system solarny auroStep plus 2.250P HT firmy Vaillant