Finalny efekt Cekolem

czerwiec 2012

Marka Cekol – lider na rynku wyrobów przeznaczonych do wyrównywania i wygładzania ścian, wciąż rozwija i poszerza swoją ofertę, aby proponować wyroby jak najbardziej dostosowane do potrzeb odbiorców. Z myślą o klientach chcących cienkowarstwowo wykończyć powierzchnię ścian i sufitów, wprowadził na rynek nowy produkt Cekol C-45 Finisz Biała gładź szpachlowa do cienkich warstw.

Cekol C-45 Finisz to wyrób przeznaczony do ostatecznego przygotowania idealnie gładkiej powierzchni przed malowaniem oraz do tworzenia powłok o charakterze dekoracyjnym. Dzięki temu produktowi można nadać ostateczny wygląd ścian, a efekt będzie z pewnością bardzo estetyczny. Gładź szpachlowa produkowana jest na bazie najwyższej jakości białych surowców naturalnych, spoiw oraz środków modyfikujących, dzięki czemu uzyskana powierzchnia jest gładka i śnieżnobiała. Biała barwa produktu pozwala na ograniczenie ilości wymalowań, a przygotowaną powierzchnię można malować wszystkimi rodzajami farb.

Niewątpliwie dużą zaletą produktu są jego bardzo dobre parametry robocze, dzięki czemu praca jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Masa jest bardzo plastyczna i łatwa w obróbce i profilowaniu. Dobrze się szlifuje i pozostawia idealnie gładką powierzchnię, która nie żółknie pod wpływem światła. Gładź może być stosowana w bardzo cienkiej warstwie, do 3 mm, charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością między warstwą.

Kolejną warstwę można nanosić po całkowitym stwardnieniu i wyschnięciu pierwszej.
Dzięki wyjątkowym właściwościom Cekol C-45 Finisz, przygotowaną, a niewykorzystaną masę, można przechowywać nawet do 2 tygodni, w szczelnie zamkniętym pojemniku. Produkt przez cały czas zachowuje swoje najwyższe właściwości.
Cekol C-45 Finisz jest produktem do stosowania wyłącznie wewnątrz budynków, na podłożach mineralnych, jak również akrylowych powłokach malarskich, mających odpowiednią przyczepność do podłoża oraz w systemach suchej zabudowy, jako masa szpachlowa wykończeniowa.

Specjalnie opracowana i dostosowana receptura pozwala na aplikację gładzi zarówno ręcznie, jak i maszynowo, przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi oraz agregatów.

Dane techniczne:

- produkt spełnia wymagania: EN 15824;
- proporcje mieszanki: 0,40 l wody na 1 kg suchego proszku;
- temperatura stosowania: +5oC do 30oC;
- grubość warstwy: do 3 mm;
- wydajność: ~1, 5 kg/m2/mm;
- czas schnięcia uzależniony jest od grubości warstwy, warunków otoczenia i podłoża: ok. 6 h przy warstwie o grubości 1–2 mm (w temperaturze 22oC±2; wilgotności 30%);
- przyczepność do podłoża: ≥0,3 N/mm2
- reakcja na ogień: A1;
- posiada atest PZH;
- opakowanie: worki 20 kg;
- podłoża silnie chłonące należy zagruntować emulsją gruntującą Cekol DL-80.

Najważniejsze zalety gładzi

- Finiszowa – możliwość zastosowania w bardzo cienkiej warstwie. Łatwo się szlifuje i pozostawia idealnie gładką, białą i łatwą do pomalowania powierzchnię.
- Plastyczna – masa jest bardzo łatwa w obróbce oraz profilowaniu. Daje możliwość uzyskania powłok o charakterze dekoracyjnym.
- Długi czas pracy – gładź ma bardzo dobre parametry robocze i pozwala na długi czas pracy, nie tracąc swoich właściwości. Przygotowaną masę można przechowywać do 2 tygodni w szczelnie zamkniętym pojemniku
- Wysoka wydajność – z 20 kg suchego proszku, uzyskuje się 28 kg gotowej masy.
- Aplikacja ręczna i maszynowa – dzięki specjalnie opracowanej recepturze, produkt doskonale sprawdza się zarówno w ręcznej jak i maszynowej aplikacji, przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz agregatów.
Technologię przygotowania oraz nakładania gładzi, można obejrzeć na filmie instruktażowym:

www.youtube.pl/cekolfilmy

www.cekol.pl

Poprzedni

Razem ogrodzimy świat

Razem ogrodzimy świat
Następny
Podłogi laminowane Kronopol – od wielu lat budowlana marka roku w Polsce

Podłogi laminowane Kronopol – od wielu lat budowlana marka roku w Polsce