OPTILATEX – farba lateksowa do ścian i sufitów NOWOŚĆ Farby Kabe

czerwiec 2012

Firma Farby Kabe wprowadza na rynek nową, przyjazną dla użytkownika farbę lateksową – OPTILATEX.
Główne zalety:
- wysoka jakość powłoki;
- głęboko matowa;
- szeroka paleta barw;
- dobre krycie podłoża;
- odporna na zmywanie i szorowanie (klasa II wg PN-EN 13300);
- ekologiczna i przyjazna dla ludzi i środowiska (zerowa zawartość LZO).

Dbając o własne zdrowie i nie pozostając obojętnym na sprawy środowiska naturalnego, przy wyborze farb do wnętrz powinniśmy zwracać uwagę na zawartą w nich ilość lotnych związków organicznych (LZO). Ich wysokie stężenie oddziałuje negatywnie na układ oddechowy i krwionośny człowieka oraz jest jednym ze źródeł zanieczyszczenia środowiska. Doskonałym przykładem farby bezpiecznej dla ludzi i środowiska jest OPTILATEX, nowy produkt w ofercie Farby Kabe. Specjalnie przygotowana receptura tej farby została całkowicie pozbawiona lotnych związków organicznych przy zachowaniu wysokich parametrów i wydajności farby lateksowej. Dodatkowo ograniczono emisję zapachu przy wysychaniu farby, co sprawia, że jest ona przyjazna nawet dla osób wrażliwych. Z powodzeniem może być stosowana m.in. w mieszkaniach alergików i w pokojach przeznaczonych dla małych dzieci. Optilatex jest nowoczesną farbą lateksową do wykonywania dekoracyjnych powłok malarskich w pomieszczeniach „suchych” (np.: salony, sypialnie, biura i sale konfepowinrencyjne).
Przeznaczona jest do malowania powierzchni ścian i sufitów w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej, obiektów służby zdrowia i zakładów przemysłu spożywczego. Stosowana jest na wszelkich typowych podłożach mineralnych (np.: powierzchnie betonowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne i gipsowe oraz na płytach gipsowo- -kartonowych), jak również pokrytych powłoką dyspersyjną lub tynkiem polimerowym.
Farba OPTILATEX oferowana jest w bogatej gamie kolorów wg palety barw Kabe, NCS lub wg dostarczonego wzoru. Jest to produkt ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia, charakteryzujący się wysoką trwałością barw, odpornością na zmywanie i szorowanie oraz przyjemną aplikacją. OPTILATEX pod względem właściwości aplikacyjnych i jakości powłoki wyznacza nowe standardy malowania i odświeżania wnętrz.

www.farbykabe.pl

Poprzedni

Classen poleca okleiny skrzydeł drzwiowych wewnętrznych w najjaśniejszych barwach

Classen poleca okleiny skrzydeł drzwiowych wewnętrznych w najjaśniejszych barwach
Następny
Premium Gold i PLUS GS-3 – nowe gładzie szpachlowe marki Franspol

Premium Gold i PLUS GS-3 – nowe gładzie szpachlowe marki Franspol