Podłogi laminowane Kronopol – od wielu lat budowlana marka roku w Polsce

czerwiec 2012

Radość tworzenia

Podłogi laminowane Kronopol to owoc pracy grupy entuzjastów, którzy bacznie obserwują światowe trendy wzornictwa i proponują nowe pomysły do aranżacji wnętrz. Pierwsza myśl, która nam przyświeca przy wdrażaniu nowych paneli, to przekonanie, że drewno jest fantastycznym materiałem, od wieków wykorzystywanym praktycznie we wszystkich cywilizacjach. Po latach doświadczeń budowlanych z żelbetonem, stalą konstrukcyjną, architekci bardzo chętnie sięgają do drewna klejonego przy pokrywaniu dużych powierzchni sal widowiskowych czy basenów. Drewno posiada ciągle olbrzymi potencjał siły, trwałości oraz nieodkryte jeszcze walory estetyczne. Dlatego wyszukiwanie piękna tego surowca sprawia nam dużą przyjemność i chcemy się dzielić naszymi pomysłami na podłogę idealną.

W zgodzie z przyrodą

Od 18 lat dbamy o środowisko naturalne realizując zasadę zrównoważonego rozwoju. Jako zakład przetwarzający dużą ilość drewna, zadbaliśmy o pozyskiwanie surowca wyłącznie z certyfikowanych źródeł FSC. 80% naszego drewna pozyskujemy bezpośrednio z Lasów Państwowych, korzystając z wycinek selektywnych i przyczyniamy się do prawidłowego gospodarowania w polskich lasach, których powierzchnia każdego roku rośnie. Firma posiada wdrożony i ciągle ulepszany system zarządzania środowiskowego ISO 14001. Nasze inwestycje ekologiczne minimalizują wpływ dużej fabryki na środowisko naturalne. Zatrudniamy ponad 1000 osób i dajemy impuls do działania wielu firm i tysięcy ludzi wokół nas i naszych pomysłów na produkty drewnopochodne.

Tu nie trzeba fruwać

Konserwacja podłogi laminowanej to bardziej przyjemność niż przykry obowiązek. Kronopol w aktualnej ofercie posiada ok. 100 różnych wzorów, które zadowolą każdego klienta. Przy konserwacji i w codziennym użytkowaniu są jednak kolory, które wymagają większego nakładu pracy w ich utrzymanie. Zwracamy na to uwagę przy wyborze danego koloru. Sugerujemy, by zastanowić się przy ciemnych dekorach, które z natury uwidaczniają wiele zabrudzeń. Generalnie mop płaski z nakładkami z mikrofibry, w połączeniu ze środkami przeznaczonymi do konserwacji podłóg laminowanych, to wystarczające narzędzia, by nasza podłoga była czysta i świeża na długi czas. Odchodzą problemy związane z alergią, praniem zaplamionych powierzchni. Podłoga jest odporna na popiół z papierosa, a także, będąc twardym materiałem, daje odczucie ciepła posadzki, którego brakuje każdej ceramice.

Trendy 2011/2012

Obecnie promowane trendy we wzornictwie wyposażenia wnętrz obracają się wokół tematów wartości, tradycji i rzemiosła. W podłogach laminowanych interpretacją takich pomysłów jest zestawienie sprawdzonych rysunków drewna z nowoczesnymi możliwościami podkreślenia struktury. W kolorystyce znajdujemy wiele propozycji jasnych, białych i szarych dekorów, które dają odniesienie do autentyczności oraz nastawienie na wartościowe przedmioty i szlachetne materiały. Jasne aranżacje pasują do geometrycznych kształtów mebli, które przez swoją prostotę nadają subtelny urok takiemu pomieszczeniu. Trend ten w przeszłości bazował często na kontraście bieli i czerni. Nowe zestawienia szaro-beżowe są bardziej przytulne, przywołują barwy natury. Duży wpływ na nowe wzornictwo mają struktury powierzchni. Wykończenie synchroniczne w połączeniu ze szczotkowanym drewnem do złudzenia podkreśla głębię i trójwymiarowość naszej najnowszej podłogi LUNA. Dzięki nowym możliwościom nadania różnych poziomów błysku na jednej strukturze możemy dziś jeszcze bardziej zbliżyć się do natury. Inspirowani jej pięknem zastosowaliśmy tzw. V-fugę, wykończenie krawędzi wzmacniające wrażenie autentyczności deski drewnianej.
Parametry techniczne mają równie istotne znaczenie dla użytkowników podłóg laminowanych. Podłogi z kolekcji LUNA charakteryzują się klasą ścieralności AC4, co sprawia, że są najlepsze do pomieszczeń mieszkalnych o wysokim natężeniu ruchu oraz lokali użyteczności publicznej o średnim natężeniu ruchu. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej i tworzenia nowych wnętrz z zastosowaniem naszych produktów.

www.kronopol.pl

Poprzedni

Finalny efekt Cekolem

Finalny efekt Cekolem
Następny
Nowości w ofercie POL-SKONE

Nowości w ofercie POL-SKONE