Premium Gold i PLUS GS-3 – nowe gładzie szpachlowe marki Franspol

czerwiec 2012

Najważniejszą z tegorocznych nowości w ofercie firmy Franspol jest Gładź Szpachlowa Premium Gold. Nowy produkt jest ekologicznym suchym materiałem wykończeniowym w kolorze białym na bazie wyselekcjonowanego gipsu naturalnego. Pozwala doprowadzić ściany i sufity do idealnej gładkości przed malowaniem. Służy do szpachlowania na większości podłoży budowlanych.

Doskonale nadaje się do nakładania ręcznego jak i agregatem natryskowym. Po zarobieniu wodą tworzy jednorodną masę. Biel produktu po wyschnięciu zmniejsza zużycie farby podczas malowania. Czas używania przygotowanej z wodą masy wynosi do 12 godzin. Po tym czasie następuje proces wiązania. Całkowite wiązanie 24 h–48 h uzależnione od nałożonej grubości, podkładu i warunków otoczenia. Średnie zużycie Gładzi Premium Gold wynosi 0,9 kg na 1 m2 z każdego 1 kg zarobionego proszku przy warstwie
grubości 1 mm. Produkt dostępny w opakowaniu
20 kg.
Kolejna nowość to zmodyfikowana Gładź Szpachlowa
PLUS GS-3, w nowym opakowaniu. Produkt ten
umożliwia pracę w technice „mokre na mokre”
a tym samym wykończenie powierzchni „na gotowo” (dwie warstwy) w trakcie jednego dnia pracy.
Gładź PLUS GS-3 jest gotową, suchą mieszanką na bazie specjalnie dobranych składników, które powodują, że umieszana masa jest plastyczna i łatwa w nakładaniu. Podczas wiązania nie ulega zjawisku kurczenia. Zasadniczymi cechami zmodyfikowanej gładzi są twardość, wysoka przyczepność międzywarstwowa zabezpieczająca przed rozwarstwianiem oraz prawidłowa reologia zaprawy umożliwiająca równomierne nakładanie i gładzenie bez „zrywania” czy „rolowania” poprzedniej warstwy. Zalecane jest ostateczne wygładzanie powierzchni dokonywać pacą po ok. 40–60 minutach od nałożenia PLUS GS-3 na podłoże. Szlifować należytylko bardzo drobne nierówności.
Średnie zużycie gładzi PLUS to 1 kg na 1 m2 z każdego 1 kg zarobionego proszku przy warstwie grubości 1 mm. Produkt występuje w opakowaniach 25 i 5 kg.

www.franspol.com.pl

Poprzedni

OPTILATEX – farba lateksowa do ścian i sufitów NOWOŚĆ Farby Kabe

OPTILATEX – farba lateksowa do ścian i sufitów NOWOŚĆ Farby Kabe
Następny
SUPER BIAŁA GŁADŹ GIPSOWA 604 i GIPS 691 DO SPOINOWANIA PŁYT G-K – nowości marki Kreisel

SUPER BIAŁA GŁADŹ GIPSOWA 604 i GIPS 691 DO SPOINOWANIA PŁYT G-K – nowości marki Kreisel