Bramy i drzwi roku firmy Hörmann

sierpień 2011

Dobrze dopasowane bramy garażowe i drzwi wejściowe, bezpieczne aluminiowe drzwi zewnętrzne oraz nowoczesne napędy do bram wjazdowych – przygotowała w tym roku dla swoich klientów – w ramach specjalnej promocji – firma Hörmann.
Brama i Drzwi Roku – RenoMatic i RenoDoor

Brama RenoMatic zbudowana została z wypełnionych pianką poliuretanową ocynkowanych ogniowo stalowych segmentów o grubości 42/20 mm. Współczynnik przenikania ciepła U dla płyty tej bramy wynosi 1,36 W/m2K. Brama wyposażona jest w napęd ProMatic i oferowana w sześciu rodzajach wysokiej jakości powierzchni: w modnej mikroprofilowanej powłoce Micrograin w kolorach białego aluminium, białym i brązowym oraz w trzech rodzajach oklein foliowych Decograin – drewnopodobnych Golden Oak i Dark Oak oraz Titan Metalic.
Do każdego rodzaju bramy RenoMatic idealnie dopasować można dobrze ocieplone stalowe drzwi zewnętrzne RenoDoor. Stalowe skrzydła tych drzwi wyposażono w przegrodę termiczną. Płyta drzwiowa o grubości 46 mm na całej powierzchni wypełniona została utwardzaną pianką poliuretanową. Straty ciepła eliminuje też czterostronna przylga drzwiowa i podwójne uszczelki na wszystkich krawędziach płyty drzwiowej oraz dodatkowe uszczelnienie narożników w obszarze progowym. Dobrą termoizolacyjność zapewniają też aluminiowe ościeżnice z przegrodą termiczną i potrójne przeszklenie izolacyjne. Brama RenoMatic oferowana jest w czterech promocyjnych wymiarach: 2375 x 2125 mm, 2500 x 2125 mm, 3000 x 2125 mm i 3000 x 2250 mm, a drzwi RenoDoor w wymiarze 1100 x 2100 mm.

Brama Pearl i drzwi RenoDoor Light

Pearl to stalowa brama uchylna z powierzchnią strukturalną Pearlgrain w dwóch kolorach: białym i brązowym oraz w czterech promocyjnych wymiarach: 2375 x 2000 mm, 2375 x 2125 mm, 2500 x 2000 mm i 2500 x 2125 mm. Do bramy Pearl dopasować można dobrze ocieplone stalowe drzwi zewnętrzne z aluminiową ościeżnicą – RenoDoor Light w promocyjnym wymiarze 1100 x 2100 mm.

Drzwi zewnętrzne TopSecur

To drzwi wykonane z ocieplanych profili aluminiowych o grubości 80 mm, wypełnionych blachą aluminiową i pianką poliuretanową (aluminiowe wypełnienie całkowicie zakrywa skrzydło po stronie zewnętrznej).

Wyposażone są w elementy przeciwwłamaniowe w klasie 2 wg PN- ENV 1627. Uchwyty i aplikacje ze stali nierdzewnej oraz eleganckie, bezpieczne, przeszklenie nadają całości ekskluzywny charakter.
Drzwi wykonywane na wymiar w sześciu rodzajach wysokiej jakości powierzchni w kolorach białym, białego aluminium, brązowym, antracytowym i kasztanowym oraz w drewnopodobnej okleinie Decograin – Golden Oak.


Napędy do bram wjazdowych

RotaMatic 2 – wytrzymały napęd elektromechaniczny z dwoma siłownikami do bram 2-skrzydłowych o maks. wysokości 2 m i szerokości skrzydła do 2,5 m oraz maks. ciężarze skrzydła do 220 kg. W bramach ze skrzydłami o równej szerokości możliwe synchroniczne otwieranie. Napęd daje możliwość programowania funkcji skrzydła przechodniego.

LineaMatic – do bram przesuwnych o maksymalnej szerokości 6 m, wysokości 2 m i ciężarze do 300 kg. Zastosowanie każdego z tych napędów gwarantuje bezpiecznie cofanie się bramy w razie napotkania na przeszkodę oraz jej łagodny rozruch i zatrzymanie. Oba napędy wyposażono w 4 kanałowy mininadajnik.

www.hormann.pl

Poprzedni

Poradnik ALPOL - Murowanie ogrodzenia z klinkieru

Poradnik ALPOL - Murowanie ogrodzenia z klinkieru
Następny
Niepalna papa z Lemar-u

Niepalna papa z Lemar-u