Izohan Styropuk - kleje wydajne, wygodne w stosowaniu, atrakcyjne cenowo

październik 2011

Firma IZOHAN wprowadziła do swojej oferty dwa innowacyjne produkty – poliuretanowe kleje do styropianu: IZOHAN Styropuk-FUNDAMENT oraz IZOHAN Styropuk-ELEWACJA. Produkty te znacznie ułatwiają pracę i skracają czas potrzebny na przyklejenie ocieplenia, są wygodniejsze i nie wymagają stosowania specjalistycznych narzędzi, wystarczy profesjonalny pistolet do pian poliuretanowych.

Wysoka wydajność klejów IZOHAN Styropuk zapewnia, że za pomocą jednej puszki można przykleić około 10 m2 płyt ocieplających. Tak niskie zużycie powoduje, że przyklejenie m2 ocieplenia za pomocą pianki poliuretanowej jest znacznie bardziej atrakcyjne cenowo w porównaniu do metod tradycyjnych.

Klej poliuretanowy do styropianu IZOHAN Styropuk-FUNDAMENT przeznaczony jest do przyklejania płyt ocieplającychtypu EPS i XPS do izolacji fundamentów wykonanych z dyspersyjnych mas bitumicznych oraz z pap zgrzewalnych. Służy także do przyklejania płyt ocieplającychw przyziemnych częściach budynków (cokoły). Klej charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoży bitumicznych oraz do wszelkich podłoży mineralnych.

IZOHAN Styropuk-ELEWACJA służy do klejenia płyt styropianowych przy dociepleniach ścian zewnętrznych budynków powyżej gruntu. Klej wykazuje wyśmienitą przyczepność do typowych materiałów konstrukcyjnych, takich jak cegła, pustaki, beton, tynki, a także do drewna, metali, styropianu, twardego PVC i sztywnych pian PUR.

Zastosowanie poliuretanowych klejów do styropianu IZOHAN Styropuk umożliwia prowadzenie prac w szerokim zakresie temperatur: już od 0oC do +30oC, co wydłuża sezon na docieplanie budynków. Kleje poliuretanowe IZOHAN Styropuk charakteryzują się bardzo wysoką siłą klejenia. Ponadto pianki poliuretanowe są materiałem o bardzo dobrej izolacyjności termicznej co dodatkowo poprawia efekt ochrony cieplnej budynków.

Kleje IZOHAN Styropuk są bardzo wygodne w aplikacji, a stosując je nie trzeba przerywać pracy. Łatwość aplikacji, lekkie puszki o pojemności zaledwie 750 ml sprawiają, że w nowej technologii pracuje się znacznie szybciej. Przy stosowaniu klejów IZOHAN Styropuk nie potrzebne są żadne przewody, wiadra, szpachelki, mieszarka, ani podłączenie do wody i prądu.

Bezpośrednio po nałożeniu pianki należy odczekać ok. 3–5 minut (dla temperatury ok. 23oC) i 6–7 minut dla temperatury ok. 0oC (przed wstępnym naskórkowaniem). Następnie przyłożyć do ściany i dokonać korekty ustawienia przy pomocy łaty montażowej. Ustawienie płyt można korygować do 10 minut od ich przyłożenia do zaizolowanej powierzchni. Główną zaletą pianek poliuretanowych jest szybkość utwardzania się produktu. Zaledwie po upływie 2 godzin od aplikacji płyty gotowe są do dalszej obróbki. Płyty ocieplające klejone powyżej gruntu wymagają zastosowania dodatkowo mocowania mechanicznego.

Poprzedni

Dom i ogród - najlepiej z firmą GAH

Dom i ogród - najlepiej z firmą GAH
Następny
Malfarb - nowoczesne tynki na każdą ścianę

Malfarb - nowoczesne tynki na każdą ścianę