Malfarb - nowoczesne tynki na każdą ścianę

październik 2011

Wyjątkowo atrakcyjną i urozmaiconą ofertą tynków może pochwalić się Malfarb, którego produkty cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem klientów. Bogata oferta tynków producenta z Ostrowa Wielkopolskiego pozwala na uzyskanie oczekiwanego efektu estetycznego poprzez odpowiednie wyrównanie powierzchni, nadanie struktury i kolorystki oraz ukształtowanie detalu architektonicznego. Nowoczesne tynki Malfarb nie tylko dekorują, ale również chronią elewacje przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych i wilgoci.

Popularne i chętnie kupowane tynki akrylowe znane są z wyjątkowej elastyczności i trwałości. Niezwykle efektowne powłoki, dostępne w trzech rodzajach struktur (kornik, baranek i rolkowy) dzięki wzmocnieniu silikonami są odporne na działanie różnego rodzaju zanieczyszczeń i warunków atmosferycznych. Decydując się na tynk rolkowy przy pomocy prostych narzędzi (szpachelki, pędzla, wałka czy gąbki) można uzyskać niepowtarzalne i efektowne struktury. Bogata kolorystyka tynków akrylowych pozwala na osiągnięcie wręcz bajecznych efektów.

Wielu zwolenników mają także tynki silikatowe i silikonowe, które świetniesprawdzają się jako warstwa dekoracyjna ścian szczególnie narażonych na zabrudzenia. Wyróżniają się doskonałą przyczepnością do podłoża i dużą elastycznością. Dzięki wysokiej hydrofobowości i zdolności samooczyszczania wyraźnie zmniejszają możliwość osadzania się i rozwoju mikroorganizmów. Zastosowanie tynku silikonowego znacznie spowalnia proces brudzenia się elewacji, ponieważ zawarte w nim silikony powodują efekt samoczyszczenia się wyprawy. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na wykonanie powłok o najwyższych walorach estetycznych.

O tytuł króla tynku dekoracyjnego skutecznie walczy tynk mozaikowy Malfarb. Ze względu na swoje właściwości (zwiększona wytrzymałość na uderzenia i zadrapania) najczęściej nakładany jest w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, a przy tym intensywnie użytkowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków (m.in. korytarze, klatki schodowe i poczekalnie oraz cokoły, parkany, filary, mury oporowe, podmurówki, ościeże okienne i drzwiowe). Tynki mozaikowe dodatkowo wzmacniają podłoże, na którym zostałypołożone oraz likwidują drobne rysy i pęknięcia. Producent oferuje je wręcz w tęczowych, bo aż w 80 gotowych mieszankach kolorystycznych. Istnieje także możliwość skomponowania własnej wersji kolorystycznej z kruszyw dostępnych w punkcie sprzedaży.
Wszystkie tynki mozaikowe sygnowane przez Malfarb posiadają wymagane przepisami atesty higieniczne, co umożliwia ich bezpieczne zastosowanie zarówno w domach mieszkalnych, jak i w placówkach służby zdrowia (np. w przychodniach i szpitalach) oraz w innych obiektach użyteczności publicznej.

Jedną z ostatnich nowości Malfarbu są tynki silikonowo-silikatowe SISI oferowane w postaci gotowej masy do ręcznego wykonywania cienkowarstwowych wypraw na elewacjach budynków. Łączą one w sobie cechy tynków silikonowych (hydrofobowość i odporność na zabrudzenia) i silikatowych (duża wytrzymałość i trwałe, chemiczne łączenie się z podłożem). Zastosowanie w procesie produkcji specjalnych dodatków na bazie silikonów sprawia, iż wykonana powłoka charakteryzuje się efektem samoczyszczącym: woda deszczowa nie wsiąka w wyprawę, lecz spływa po niej, zbierając jednocześnie zanieczyszczenia, a dodatkowo jest odporna na porost alg i grzybów.

www.malfarb.pl

Poprzedni

Izohan Styropuk - kleje wydajne, wygodne w stosowaniu, atrakcyjne cenowo

Izohan Styropuk - kleje wydajne, wygodne w stosowaniu, atrakcyjne cenowo
Następny
Plasa - skuteczny sposób na jesienną ulewę firmy Plastmo

Plasa - skuteczny sposób na jesienną ulewę firmy Plastmo