Niezawodne systemy instalacji sanitarnych i grzewczych Tigris Alupex i Bor plus firmy Wavin

październik 2011

Tigris Alupex – system pełen zalet

System Tigris Alupex pozwala na zastosowanie jednego typu rur i złączek do montażu instalacji ciepłej i zimnej wody, centralnego ogrzewania oraz ogrzewania podłogowego zarówno w domach jednorodzinnych, osiedlach mieszkaniowych, budynkach użyteczności publicznej (szkoły, szpitale, hotele), jak i w halach przemysłowych czy magazynowych.

Tigris Alupex składa się z:
– wielowarstwowych rur typu PE-Xc/Al/PE;
– złączek zaciskowych z PPSU o średnicach: 16, 20, 25, 32, 40, 50 mm lub
– złączek wciskanych („push-fit”) o nazwie smartFix w średnicach 16, 20, 25 mm.

Główne zalety systemu Tigris Alupex wynikają stąd, iż jest wyprodukowany z nowoczesnych, trwałych i odpornych na korozję materiałów. Stwarza bardzo duże możliwości układania przewodów instalacyjnych. Spełnia wszelkie niezbędne wymogi dla wyrobów stosowanych w budownictwie, posiada atesty PZH dopuszczające stosowanie systemu do instalacji wody pitnej oraz wymogi normy i aprobaty technicznej.
Budowa rury PE-Xc/Al/PE, stanowiącej zespolenie dwóch warstw polietylenu oraz warstwy aluminium, daje szerokie możliwości swobodnego wyginania i formowania rur z zachowaniem nadanego kształtu. Dzięki tej właściwości można znacznie ograniczyć ilość kolan stosowanych w instalacji. Wkładka aluminiowa (zgrzewana doczołowo) zapewnia 100% szczelność dyfuzyjną, dzięki czemu instalacja nie ulega zapowietrzaniu w procesie przenikania powietrza do wnętrza instalacji przez powierzchnię rury. Również dzięki temu nie następuje proces korozji elementów metalowych.
Parametry pracy:
– maksymalna temperatura pracy stałej 95°C;
– maksymalna krótkotrwała temperatura pracy 110°C;
– maksymalne ciśnienie pracy stałej 10 barów.

System instalacyjny BORplus

System BORplus przeznaczony jest do wykonywania zarówno nowych, jak i renowacji już pracujących instalacji: wodnych (ciepła i zimna woda użytkowa), grzewczych (ogrzewanie grzejnikowe) oraz technologicznych (np. woda lodowa, sprężone powietrze). Produkowany jest z polipropylenu typ-3 (PP-R), który charakteryzuje się odpornością na długotrwałe działanie temperatury i ciśnienia przesyłanego czynnika, korozję oraz działanie ponad 300 substancji chemicznych w różnej temperaturze.

System występuje w kolorach: popielatym (rury w zakresie średnic 16÷110 mm, jednorodne oraz stabilizowane perforowaną wkładką aluminiową oraz kształtki) i białym (rury w zakresie średnic 20÷50 stabilizowane perforowaną wkładką aluminiową oraz kształtki).

Łączenie rur i kształtek BORplus odbywa się najczęściej poprzez zgrzewanie polifuzyjne w temperaturze 260÷280°C. Technika ta gwarantuje trwałe zespolenie materiału złączki i rury na skutek powstania jednolitego materiałowo zgrzewa (o większej wytrzymałości niż sama rura). Alternatywnym sposobem połączeń jest wykorzystanie tulei kołnierzowych czy też kształtek wyposażonych w niklowane wtopki mosiężne z gwintami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. Takie rozwiązania pozwalają na łączenie instalacji polipropylenowej z innymi materiałami.

www.wavin.pl

Poprzedni

Plasa - skuteczny sposób na jesienną ulewę firmy Plastmo

Plasa - skuteczny sposób na jesienną ulewę firmy Plastmo
Następny
Nowy system konstrukcji w ofercie Knauf AMF

Nowy system konstrukcji w ofercie Knauf AMF