Plasa - skuteczny sposób na jesienną ulewę firmy Plastmo

październik 2011

PLASA – skuteczny sposób na jesienną ulewę

Na uczucie komfortu we własnym domu ma wpływ bardzo wiele czynników, w tym niezwykle istotny jest system odprowadzania wody z dachu. A ten powinien być przede wszystkim sprawny i trwały, ale też estetyczny. Bo dom zasługuje na najlepsze!

Jesień, jeśli już nie zaczęła dawać nam się we znaki, to z pewnościąniebawem rozgości się u nas na dobre. Warto przygotować swój dom na jesienną słotę, zwłaszcza w obliczu coraz częściej obserwowanych zmian klimatycznych. Na rynku jest wiele systemów rynnowych. Różnią się one i sposobem wykonania, i materiałem, z którego są wykonywane. Warto się bliżej przyjrzeć systemowi rynnowemu Plasa firmy Plastmo Polska. Dlaczego? Bo jest niezwykle wytrzymały i szczelny, a do tego cieszy oko!

Dwa tworzywa – nadzwyczajne właściwości termoplastyczne

System rynnowy Plasa otrzymywany jest z dwóch rodzajów surowców: z PVC lub ASA (Luran® S). Elementy rynnowe systemu Plasa tworzą doskonale współpracujący system, który zachowuje pełną szczelność – nawet, gdy ten poddawany jest naprężeniom i rozprężeniom, czyli zjawiskom powszechnym, jeśli chodzi o orynnowania. Obydwa tworzywa charakteryzują się nadzwyczajnymi właściwościami termoplastycznymi, które pozwalają na tworzenie nietypowego orynnowania, w zależności od potrzeb kupującego. Co istotne – montaż systemu Plasa (tego z PVC i tego z Luranu S) jest niezwykle łatwy i można go przeprowadzić nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Ważna, z punku widzenia trwałości systemu, jest również udzielana przez producenta gwarancja – 10 lat na działanie systemu.

Względy estetyczne

I wreszcie względy estetyczne. System Plasa z PVC w standardzie dostaniemy w kolorach: szarym, białym, czarnym, brązowym, grafitowym i miedzianym. Jednak na specjalne zamówienie – system może zostać przygotowany w dowolnym kolorze z palety RAL (kilkaset kolorów dodatkowych).
System Plasa z Luranu® S (potocznie nazywanego ASA) to nowa generacja systemów odprowadzających deszczówkę z dachów. Elementy z tego systemu posiadają wyjątkowe właściwości, a wśród najistotniejszych znajduje się odporność na promieniowanie UV oraz ekstremalne warunki pogodowe – poparte 10-letnią gwarancją sprawności systemu oraz certyfikatem trwałości koloru. Woda deszczowa będzie niezwykle skutecznie odprowadzana, dzięki opatentowanemu profilowi rynny. Podobnie, jak w przypadku systemu z PVC, również Plasa ASA charakteryzuje się połączeniem  szczelności instalacji z doskonałą kompensacją elementów systemu.
Plasa ASA posiada w standardzie trzy piękne kolory wykończenia: czerwony, zielony i brązowy. Warto jednak zaznaczyć, że nowoczesne tworzywo sztuczne – Luran S – charakteryzuje się jednolitością koloru i połysku, dzięki czemu nawet po wielu latach będziemy mogli cieszyć się sprawnym i pięknie wyglądającym systemem rynnowym. Kto powiedział, że takie instalacje nie mogą być dziełem sztuki?

www.plastmopolska.pl

Poprzedni

Malfarb - nowoczesne tynki na każdą ścianę

Malfarb - nowoczesne tynki na każdą ścianę
Następny
Niezawodne systemy instalacji sanitarnych i grzewczych Tigris Alupex i Bor plus firmy Wavin

Niezawodne systemy instalacji sanitarnych i grzewczych Tigris Alupex i Bor plus firmy Wavin