Wydarzenia - Kupcy

październik 2011

Mini-Mrówka w Dziwnowie.

28 lipca 2011 r. ruszyła sprzedaż w nowym sklepie standardu Mini-Mrówka PSB otwartym w Dziwnowie przez firmę Dom- -Bud II z Międzyzdrojów. Powierzchnia sklepu wynosi 300 m2, przy nim znajduje się magazyn na materiały budowlane o pow. 350 m2. W placówce pracuje 5 osób. Dziwnów liczy ponad 4 tys. mieszkańców, zaś powiat kamieński ok. 48 tys.

____________________________________________________

Mrówka w Dzierżoniowie.

30 lipca 2011 r. firma Fago otworzyła w 34-tysięcznym Dzierżoniowie sklep PSB-Mrówka. Nowa placówka Fago dysponuje powierzchnią handlową 1650 m2 i zatrudnia 30 osób. Plany Fago przewidują realizację kolejnych obiektów standardu Mrówka – remodeling obiektu w Świdnicy, już zaczęta inwestycja pod Mrówkę w Świebodzicach oraz w 2012 r. w Nowej Rudzie. Jednocześnie trwają przekształcenia obiektów Fago w Dzierżoniowie i Świdnicy pod PSB-Profi.

____________________________________________________

Mrówka w Głubczycach.

30 lipca 2011 r. firma Prowent z Kędzierzyna-Koźla otworzyła w Głubczycach sklep PSB-Mrówka. Nowy obiekt, który jest pierwszą placówką sektora DIY w powiecie głubczyckim, ma 1900 m2 powierzchni i zatrudnia 15 osób. Głubczyce liczą 23 tys. mieszkańców, powiat głubczycki 50 tys.

____________________________________________________

Mrówka i Profi w Wałbrzychu.

6 sierpnia 2011 r. w 120-tysięcznym Wałbrzychu odbyło się oficjalne otwarcie sklepów PSB- -Mrówka i PSB-Profi łączących w jednym obiekcie funkcje placówki detalicznej klasy DIY oraz wyspecjalizowanej hurtowni z materiałami dla profesjonalistów – wykonawców budowlanych. Inwestor – firma Pagaz z Krzeszowa przeprowadził remodeling, czyli przekształcił-przebudował istniejący wcześniej sklep na Mrówkę oraz wzniósł nowy obiekt dla Profi. PSB-Mrówka w Wałbrzychu ma 1680 m2, a PSB-Profi 480 m2. W placówce łącznie pracują 24 osoby.

Otwarcie nowocześnie wyposażonej i zorganizowanej placówki Pagaza, oferującej szeroki asortyment i profesjonalną obsługę zarówno klientom indywidualnym jak i firmom wykonawczym, połączono z rodzinnym festynem. 20 dostawców materiałów budowlanych (w tym: Ursa, Selena, Xella, Color Expert, Atlas, Rockwool, Lafarge, Heitz, Icopal, Bolix, Knauf, Koelner, Baumit) zorganizowało ciekawe pokazy i atrakcyjne konkursy oraz zabawy dla dzieci. Nagrodą główną był telewizor 42 cale dla osoby, która w tym dniu zrobiła zakupy na najwyższą kwotę.
Najbliższe plany inwestycyjne firmy Pagaz wiążą się z trwającymi już pracami nad podobnym obiektem w Jaworze oraz przekształceniem obiektu w Lubawce pod Mini- -Mrówkę. Pagaz jest również właścicielem Mrówki w Kamiennej Górze – obiekt po remodelingu.

____________________________________________________

Mrówka w Olecku.

13 sierpnia 2011 r. firma Centrum Budowlane Koszewscy z Augustowa otworzyła w Olecku sklep PSB- -Mrówka. Powierzchnia handlowa sklepu wynosi 800 m2, a pracuje w nim 9 osób.
Olecko liczy 16 tys. mieszkańców, powiat olecki 46 tys. 


____________________________________________________

Mini-Mrówka w Sochaczewie.

Nowy obiekt klasy Mini-Mrówka powstał w Sochaczewie dzięki przekształceniu przez firmę Jorapol części swojego salonu płytek w sklep o profilu DIY. Mini-Mrówka Jorapolu ma 500 m2, a salon glazury zajmuje obecnie ok. 850 m2. Oficjalne otwarcie Mini-Mrówki miało miejsce 20 sierpnia 2011 r. Sochaczew liczy 38 tys. mieszkańców, zaś powiat sochaczewski 83 tys.


____________________________________________________

Mrówka w Zdzieszowicach.

3 września 2011 r. firma Dremex otworzyła swój drugi sklep PSB-Mrówka, tym razem w Zdzieszowicach (Dremex dysponował już wcześniej Mrówką w Strzelcach Opolskich). Nowy obiekt ma powierzchnię handlową 1100 m2. W oddziale firmy w Zdzieszowicach (hurtownia + Mrówka) zatrudnionych jest 25 osób.
Zdzieszowice liczą 13 tys. mieszkańców, zaś powiat krapkowicki 66 tys.
____________________________________________________

Mini-Mrówka w Strzelnie.

5 września 2011 r. firma Centrobud otworzyła w Strzelnie sklep standardu Mini-Mrówka. Placówka uruchomiona w zaadaptowanym budynku ma 550 m2 powierzchni handlowej i zatrudnia 18 osób. Obok sprzedaży detalicznej realizuje również obsługę wykonawców budowlanych na osobnych stanowiskach. Zaplecze stanowi plan składowy około 3000 m2.
Miasto Strzelno liczy 5900 mieszkańców, a gmina Strzelno 12300.
____________________________________________________

Nowi akcjonariusze Grupy PSB.

Rada Nadzorcza Grupy PSB S.A. na posiedzeniu 15 września 2011 r. pozytywnie zaopiniowała kandydatury 8 kupców zgłaszających akces do Grupy:

– SKAWIŃSKI, Zwoleń;
– KUROPASZ, Żuromin;
– P2-PIEKUTOWSCY, Warszawa;
– MAT-BUD, Myślenice;
– TARBET, Bogatynia;
– BERLIŃSKI, Zbąszyn;
– MALEX, Strzelce Opolskie;
– FAMILIA, Biecz.

__________________________________________________________________________________

Eleo-Budmax pomaga dzieciom.

Kupie PSB z Brzozowa, firma Eleo-Budmax jest mecenasem Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, założonej 9 lat temu na Podkarpaciu. Pomoc obejmuje dzieci dotknięte przez los: ubogie, niepełnosprawne, chore i pochodzące z rodzin patologicznych a polega m.in. na finansowaniu rehabilitacji, żywności, ubrań i stypendiów. Aby pomagać efektywniej, Eleo-Budmax podjął się budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie z ośrodkiem profilaktyki, terapii, edukacji i pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także rodzinnymi domami dziecka oraz miejscami dla kobiet w ciąży i samotnych matek.

__________________________________________________________________________________

SDB PSB w firmie Izo-Mur.

Ponad 30 osób wzięło udział w zajęciach zorganizowanych przez kostrzyński Izo-Mur w ramach Szkoły Dobrego Budowania PSB. Szkolenie przeprowadzono 30 lipca 2011 r. z udziałem przedstawicieli firm: Knauf Insulation, Icopal, Weber. Po zajęciach uczestniczący w nich wykonawcy budowlani mieli okazję dyskutować w trybie nieformalnym na tematy poruszone podczas prelekcji.

__________________________________________________________________________________

Drugie urodziny Mrówki w Oświęcimiu.

23 lipca 2011 r. sklep PSB-Mrówka w Oświęcimiu obchodził drugie rodziny. Na klientów czekało wiele atrakcji. Dla dzieci dmuchane zjeżdżalnie, zamek, basen z kulkami oraz balony, słodycze, malowanie twarzy, szczudlarz. A dla dorosłych konkursy. Pierwszy „Największy zakup – największa nagroda” trwał od 1 do 23 lipca. Klient, który zrobił zakupy za najwyższą kwotę otrzymał w nagrodę skuter. Drugi konkurs „Każdy los wygrywa” nagradzał każdego klienta, który 23 lipca dokonał zakupu za min. 100 zł. Klienci losowali nagrody: od zestawów szkolnych po urządzenia AGD i elektronarzędzia.
____________________________________________________

Roczek Mrówki we Włoszczowe.

Firma Arbor z okazji pierwszych urodzin sklepu PSB-Mrówka we Włoszczowie przygotowała 30 lipca 2011 r. wiele atrakcji. Dla dzieci – wesołe miasteczko, bar Mrówkojad z daniami z grilla oraz konkurs plastyczny „Mrówka w oczach dziecka” z nagrodami. Dorośli klienci mogli wylosować nagrody w konkursie zakupowym. Zainteresowaniem cieszyły się także prezentacje dostawców Mrówki – firm Biowin, Primacol i Karcher.
____________________________________________________

Roczek Mrówki w Myszkowie.

3 września 2011 r. z okazji 15-lecia spółki Budulec oraz pierwszych urodzin sklepu PSB-Mrówka odbył się w Myszkowie rodzinny festyn, z dmuchaną zjeżdżalnią, zamkiem i stoiskami z popcornem dla dzieci oraz z grillem dla Kronika Szkolenia dorosłych. Podczas festynu ofertę zaprezentowały firmy: Selena, Sparky, Atlas, Farby Kabe, Kubala, Kreisel, Megaron, Franc Gardiner, Kronopol, Robelit. Nagrodami głównymi za najwyższe zakupy tego dnia vbyły wysokiej jakości kosiarka oraz basen.

____________________________________________________

Udane starty pilotów balonu PSB-Mrówka.

Sukcesem zakończył się start pilotów związanych z Grupą Lotniczą „Mrówka” w zawodach balonowych – Otwartych Mistrzostwach Polski Juniorów, zorganizowanych 28–31 lipca 2011 r. z udziałem 23 ekip z Europy Środkowo-Wschodniej. W konkurencjach związanych z precyzją latania Mateusz Rękas zdobył tytuł wicemistrza Polski Juniorów, zaś Paweł Soból zajął 4 miejsce.


____________________________________________________

W pościgu za balonem Mrówka.

19 sierpnia 2011 r. z terenu firmy Erem – PSB- -Mrówka w Przemyślu wystartował balon z logo Mrówka. Gdzie wyląduje balon nie było wiadomo, poza tym, że dotknie ziemi na terenie którejś z miejscowości powiatu i że pierwsza osoba, która tuż po wylądowaniu dobiegnie do niego i zgłosi się do pilota, dostanie bon o wartości 300 zł, ufundowany przez firmę Erem.

____________________________________________________

Erem Rally Team na podium.

Załoga zespołu Erem Rally Team Grzegorz Musz i Damian Zygmunt odnosi kolejne sukcesy w rajdach samochodowych. W 20 Rajdzie Rzeszowskim (6–7 sierpnia 2011 r.) nasi reprezentanci znaleźli się na podium Rajdowgo Pucharu Polski, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i w klasie A7. Z kolei w 21 Rajdzie Dolnośląskim (2–4 września), Grzegorz Musz i Damian Zygmunt zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie w klasie A7, tym samym awansując na 3 miejsce klasyfikacji generalnej Pucharu Polski! Wsparcia załodze udzielają: Grupa PSB, Selena, Satyn, Proline, AutoMotoFan Przemyśl. Zmagania rajdowe prezentowały: TVP1, TVP Rzeszów, TVN Turbo, Życie Podkarpackie, Radio ESKA, Magazyn WRC.
__________________________________________________________________________________

Jarmark w Szaflarach.

Kupiec PSB – firma Modom Podhale jeden ze swoich oddziałów prowadzi w Centrum Handlowym w Szaflarach i tam, wraz z 4 innymi firmami tworzącymi Centrum (Tajmax, Wimex, Migas i Salix), zorganizowała 8 i 9 lipca 2011 r. Jarmark Handlowy. Impreza miała charakter festynu z licznymi atrakcjami dla dzieci – połączonego z częścią handlowo-wystawową. Dorosłych klientów przyciągały zwłaszcza licytacje wytypowanych przedmiotów od 1 zł (np. taczek z łopatą, zestawu kluczy nasadowych, itp.) i wykręcanie rabatów na specjalnym kole rabatowym. Zainteresowaniem cieszyły się także spotkania z doradcami handlowymi producentów (w tym: Farby Kabe, Xella, Ursa, Termo Organika, Satyn, Baumit, Rockwool).
____________________________________________________

Spływ kajakowy Radunią.

Już po raz piąty kupcy Grupy PSB z regionu Pomorze Wschodnie uczestniczyli w spływie kajakowym PSB, tym razem rzeką Radunią. Trzydniowa impreza (15–17 lipca 2011 r.) dostarczyła emocji nie tylko związanych z pokonywaniem rzecznego bystrza, odbyły się dodatkowe konkurencje sprawnościowe, m.in. przeciągania liny z końmi pociągowymi. Wygrali – ku powszechnemu zaskoczeniu – akcjonariusze PSB. Na koniec odbyły się zawody przeciągania liny kajakami w specjalnym basenie treningowym. Imprezę wsparli sponsorzy: Bosch, Franspol, Isover, Pfleiderer, Sopro, quick-mix.
____________________________________________________

XIV Lwóweckie Lato Agatowe.

Jednym z głównych sponsorów XIV Lwóweckiego Lata Agatowego (LLA) była Hurtownia Materiałów Budowlanych Arkadia Bis MTG. Organizowana od 14 lat impreza, w tym roku odbyła się w dniach 15–17 lipca. LLA jest największą imprezą mineralogiczną w Polsce, w tych dniach Lwówek gości 50–60 tys. turystów z kraju i ze świata. Ekipa Arkadii zwracała na siebie uwagę ubraniami firmowymi, eksponowała też banery swoich kontrahentów.
____________________________________________________

Spływ po rzece Drawie.

Niemal 50 osób uczestniczyło w dorocznym spływie kajakowym po rzece Drawie, zorganizowanym 23–24 lipca 2011 r. przez Euro-Gips z Kołobrzegu. Płynęli z Euro-Gipsem wykonawcy budowlani i klienci indywidualni oraz przedstawiciele firm sponsorujących imprezę: Franspol, Izolbet, Lemar, Lafarge Cement, Baumit, Lafarge Gips, Rockwool, Knauf Insulation.


____________________________________________________

Piknik w Pokrzywnie.

Ponad 300 osób uczestniczyło w dorocznym pikniku dla pracowników oraz klientów firmy Merkury z Prudnika – sklepu PSB-Mrówka. Podczas imprezy, zorganizowanej 23 lipca 2011 r. w Pokrzywnie, goście mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami firm dostawczych, m.in. Tytana, Atlasa, Knaufa, Leiera. Dorośli grillowali. Na najmłodszych czekała trampolina, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buzi. Atrakcją wieczoru był występ kabaretu Nowaki.
__________________________________________________________________________________

We wrześniu i październiku 2011 r. trzech akcjonariuszy PSB obchodzi rocznice założenia firmy. Dwudziestopięciolecie świętuje firma TAMIR z Pszczyny. A dwudziestolecie obchodzi firma ATTIC z Krakowa oraz MARKA z Bochni.

Poprzedni

Efekty III Regionalnych Targów Grupy PSB

Efekty III Regionalnych Targów Grupy PSB