Nowości instalacyjne firmy Wavin

wrzesień 2016
Nowości instalacyjne firmy Wavin
Nowości instalacyjne firmy Wavin

Nowa rura do ogrzewania podłogowego PER T-EVOH-PER T

Nowa, najbardziej elastyczna rura w systemie ogrzewania podłogowego Wavin typu PERT/EVOH/PERT zapewnia łatwiejszy i szybszy montaż, a dzięki długim zwojom minimalizuje ilość odpadów podczas układania pętli.
Rura ta dostępna jest w średnicy 16 x 2,0 mm i w dwóch długościach zwojów: 240 m i 600 m. Przeznaczona jest tylko do ogrzewania podłogowego, a jej pięciowarstwowa budowa zapewnia ochronę warstwie antydyfuzyjnej, co zwiększa trwałość instalacji w czasie eksploatacji.

Nowości instalacyjne firmy Wavin

Ogrzewanie ścienne i sufito we WW -10 firmy Wavin. Zamontuj, zatynkuj. To proste

WW-10 firmy Wavin to system ogrzewania ściennego i sufitowego w technologii mokrej, zaprojektowany specjalnie do instalacji podtynkowych. Niewielka wysokość szyny montażowej oraz możliwość nakładania tynku bezpośrednio na system pozwalają zaoszczędzić miejsce, jak i zużyte materiały, a po zakończeniu prac, całkowita grubość tynku wynosi jedynie 20–25 mm.
W skład systemu ogrzewania WW-10 wchodzą trzy rodzaje rur. Przewody tranzytowe wykonywane są z rur wielowarstwowych PE-X/Al./PE fi 16 mm, wchodzących w skład systemu Wavin Tigris i rur polibutylenowych PB fi 15 mm systemu Wavin Hep2O. Poszczególne sekcje w obiegach ogrzewania ściennego/ sufitowego stanowią rury PB fi 10 mm systemu Hep2O. Oprócz rur system WW-10 tworzą: profil montażowy i wspornik do profilu, złączki typu push/press, rozdzielacze oraz automatyka przewodowa i bezprzewodowa.
Montaż systemu WW-10 wykonuje się po zakończeniu wszystkich innych prac instalacyjnych (instalacji elektrycznych, wodnych). Przy montażu wykorzystuje się dwie sprawdzone techniki połączeń: połączenia zaciskowe (press) i połączenia wciskowe (push). Kalkulator ogrzewania ściennego i sufitowego WW-10 dostępny jest na www.wavin.pl

WAVIN - zręczne podłączenie wody

System instalacyjny Hep2O – zręczne po dłączenie wody bez narzędzi

System Hep2O firmy Wavin wykonany jest z PB (polibutyelnu) i przeznaczony jest do instalacji ciepłej i zimnej wody oraz do instalacji centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego. Jest to najbardziej zaawansowany technicznie, profesjonalny system rur łączonych na wcisk wraz z szeroką gamą złączek w kolorze białym.
Złączki umożliwiają połączenia nie tylko z rurą polibutylenową Hep2O, ale także bezpośrednio z rurami miedzianymi. Złączki Hep2O zostały bowiem zaprojektowane tak, że tworzą niezawodne połączenia z metrycznymi rurami miedzianymi zgodnymi z normą BS EN 1057 – R520. Łączenie z rurami Wavin Tigris lub stalowymi możliwe jest natomiast za pomocą kształtek z gwintami. Nowością w ofercie Wavin są kształtki mosiężne, które stanowią alternatywę dla kształtek tworzywowych ze względu na indywidualne preferencje wykonawców. Oferowane są z gwintami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Rury Hep2O dostępne w zwojach są elastyczne, a ich unikalną cechą jest doskonała zdolność do zachowywania prostoliniowości po rozwinięciu. Elastyczna rura ułatwia omijanie przeszkód, co w rezultacie zmniejsza ilość połączeń. Dzięki temu czas instalacji będzie krótszy, a koszt niższy.
Program doboru elementów systemu instalacji sanitarnych i grzewczych Hep2O dostępny jest na www.wavin.pl

Poprzedni

Nowy zawór DURAVALVE – gwarancja najwyższej wydajności

Nowy zawór DURAVALVE – gwarancja najwyższej wydajności
Następny
Zehnder Zmart – ponadczasowy i nowoczesny wygląd z elastycznymi możliwościami wymiany

Zehnder Zmart – ponadczasowy i nowoczesny wygląd z elastycznymi możliwościami wymiany