Nowości 2011 - Artykuły wyposażeniowe

grudzień 2011

Alplast

-- Grzejnik łazienkowy AD/EL z rur o przekroju prostokątnym (uw) jest produkowany w 7 wysokościach od 500 do 1600 mm i szerokościach 550 i 650 mm. Grzejnik ma nowoczesną formę dzięki zastosowaniu na elementy grzejne rur o przekroju prostokątnym. Dodatkowym elementem podnoszącym estetykę grzejnika jest wykończenie powierzchni. W najprostszej wersji model jest lakierowany na biało, ale może być również pomalowany na jeden z kolorów palety Ral lub palety nowoczesnych farb strukturalnych. Może też być wykonany w wersji chromowanej. Dodatkowo w grzejniku można zainstalować grzałkę elektryczną. W takim przypadku nie musi być podłączony do instalacji c.o., a w grzejniku pracującym w instalacji c.o. grzałka umożliwia wykorzystywanie go jako suszarki także poza sezonem grzewczym.

Gardinia

-- Karnisz metalowy w elementach Europa (uw) ma średnicę 19 mm i występuje w kolorze antycznego brązu.
Oferowany jest w dużym wyborze ciekawych zakończeń, zarówno w formie klasycznej jak i nowoczesnej. Wyróżnia się nowatorskim rozwiązaniem wspornika sufitowego.

-- Karnisz metalowy Windsor (uw) wyróżnia możliwość zastosowania dwóch rodzajów nośników tkanin w różnych średnicach.

Pierwszy bieg karnisza stanowi drążek o tak modnej obecnie średnicy 25 mm, zaś drugi wykonany jest z 20 milimetrowego drążka szynowego.

Wśród elementów kolekcji znajdują się ciekawe zakończenia oraz dwa modele wsporników: klasyczny i nowoczesny.
Kolekcja Windsor doskonale łączy formę stylowego karnisza z funkcjonalnymi zaletami szyny sufitowej.

Piramida

-- Wanny wolnostojące PMD Piramida (uw) to nowość w kolekcji Ambition. Łączą w sobie najwyższą jakość materiałów stosowanych do produkcji wanien retro z technologią produkcji opartą o rzadko dziś stosowane ręczne techniki wykańczania.
Elegancki i klasyczny kształt wanny w połączeniu z kolorem zgodnym z indywidualnym życzeniem klienta (dowolny, wg palety RAL) powodują, że wanna jest doskonałym uzupełnieniem każdego stylowego wnętrza. Dodatkowym atutem wanien wolnostojących PMD Piramida jest ich różnorodność – istnieje możliwość wyboru spośród kilku modeli, w różnych wymiarach, z indywidualnie dobranymi akcesoriami.

-- Brodziki Slimline Aron i Aquarius (uzw) to nowa linia brodzików akrylowych marki PMD Piramida. Nowoczesny design i prosta linia brodzików wpuszczanych w posadzkę umożliwiają idealne wkomponowanie ich zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne wnętrze łazienki. Z kolei niski próg brodzików sprawia, iż doskonale nadają się do pomieszczeń o obniżonej wysokości, dodatkowo znacznie ułatwia korzystanie z prysznica osobom starszym oraz mającym trudności z poruszaniem się. Wzmocniona konstrukcja zapewnia trwałość i stabilność brodzika, bez konieczności montowania dodatkowych stelaży czy systemów poziomujących. Natomiast zastosowanie odpływu o średnicy 90 mm znacznie zwiększa szybkość przepływu wody, co zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa użytkowania. Oba modele brodzików Slimline dostępne są w wymiarach 80 x 80 cm oraz 90 x 90 cm. Najwyższą jakość produktów potwierdza 10-letnia gwarancja producenta.

Vitrosilicon

-- System BlockLock 360 (uz) służy do budowy ścian łukowych z pustaków szklanych i jest rozszerzeniem oferty systemu BlockLock, szybkiego i łatwego w użyciu montażu pustaków szklanych. System nie wymaga stosowania zaprawy, zbrojenia i dylatacji. Montaż jest prosty, można go wykonać samemu.
System składa się z listew krótkich i długich, wykonanych ze specjalnego tworzywa sztucznego, posiadającego odpowiednią sprężystość i wytrzymałość oraz z kleju o specjalnej konsystencji i składzie, który jest jednocześnie spoiwem i dylatacją.
Po zbudowaniu konstrukcję można wykończyć tradycyjną fugą, co dla niektórych klientów jest ważną zaletą, ponieważ unika się wówczas widocznych elementów plastikowych. Odległości między pustakami w systemie BlockLock są bardzo małe – 5 mm.
System dostępny jest w postaci gotowych zestawów na 10, 20, 30, 40 i 50 pustaków (w opakowaniu jest odpowiednia ilość poszczególnych elementów) oraz Block- Lock 360.

-- ClaroShower (uzw) to jedyny na polskim rynku, kompletny system do budowy kabin prysznicowych z pustaków szklanych. ClaroShower posiada wiele zalet i funkcjonalnych udogodnień, np. system regulacji niwelujący ewentualne krzywizny ścian, system podnoszenia i opadania drzwi, dzięki czemu drzwi łatwo się otwierają a przy zamykaniu zgarniają wodę z łazienki. Na system składają się: pustaki szklane, system BlockLock, U-profile, drzwi ClaroShower. W ofercie są trzy rodzaje drzwi do kabin prysznicowych: 55 cm, 80 cm oraz łukowe.
Drzwi ClaroShower wykonane są z 6 mm bezpiecznego szkła. Posiadają uszczelkę z listwą magnetyczną ułatwiającą szczelne zamknięcie oraz możliwość dużej regulacji w listwie bocznej, dzięki której w sposób niewidoczny dla oka można zniwelować krzywizny ścian i bardzo dokładnie wypoziomować drzwi.
Uszczelka dolna, zgarniająca wodę przy zamykaniu dociskana jest do podłogi, natomiast przy otwieraniu podnoszona do góry.

Poprzedni

Nowości 2011 - Bramy

Nowości 2011 - Bramy
Następny
Nowości 2011 - Otoczenie domu

Nowości 2011 - Otoczenie domu