Nowości 2011 - Elektronarzędzia

grudzień 2011

Bosch

-- Multi-cutter GOP 300 SCE Professional (tuz) jest uniwersalnym, wydajnym i kompaktowym narzędziem wielofunkcyjnym umożliwiającym m.in. wykonywanie wcięć wgłębnych w miękkim i twardym drewnie, dopasowywanie listew przypodłogowych lub szlifowanie blisko krawędzi. Urządzenie to jest niezawodnym pomocnikiem przy różnego rodzaju pracach adaptacyjnych i naprawach, a także podczas wykańczania wnętrz. Stanowi narzędzie pracy dla stolarzy, parkieciarzy oraz monterów mebli i wyposażenia sklepów. GOP 300 SCE Professional jest wyposażone w beznarzędziowy system wymiany osprzętu SDS, opatentowany przez firmę Bosch, który pozwala w łatwy sposób wymieniać końcówki robocze bez stosowania dodatkowych narzędzi, jak trzpienie mocujące lub śruby. Wystarczy otworzyć uchwyt mocujący za pomocą dźwigni, włożyć osprzęt i zamknąć uchwyt. Multi-Cutter posiada 12-punktowy uchwyt narzędziowy zgodny ze standardem OIS (Oscillating Interface System). Można w nim zatem montować wszystkie narzędzia zgodne z tym standardem, co rozszerza zakres dostępnych aplikacji. Ruch oscylacyjny osprzętu umożliwia precyzyjne przyłożenie go do obrabianego materiału i cięcie bez wyszczerbień lub uszkodzeń. Silnik 300 W sprawia, że Multi-Cutter jest najmocniejszym modelem w swojej klasie.
Natomiast zastosowany w nim system Constant Electronic gwarantuje stałą prędkość oscylacyjną niezależnie od obciążenia, a tym samym umożliwia szybkie tempo pracy, także podczas wykonywania trudnych zadań, jak np. cięcie wgłębne czy usuwanie zaprawy z fug. Dzięki małemu obwodowi rękojeści narzędzie wygodnie leży w dłoni.

-- Młot udarowo-obrotowy z funkcją kucia GBH 2-28 DFV (tuz) to urządzenie dla wszystkich branż demontażowo-instalacyjnych z najnowszej generacji młotów profesjonalnych, oferujące o 50 W wyższą moc i o 20% większą energię udaru w porównaniu do swoich poprzedników. Dodatkowo aktywny system tłumienia drgań, zastosowany po raz pierwszy w modelach młotów udarowo-obrotowych z uchwytami SDS-plus, umożliwia obniżenie emisji wibracji o prawie 30% (z 15 m/s2 do 11 m/s2). System niwelujący drgania, powstające wskutek działania mechanizmu udarowego, umieszczono w obudowie przekładni. Zgodnie z przepisami europejskimi, profesjonaliści mogą dzięki temu pracować w ciągu roboczego dnia pracy prawie dwa razy dłużej niż dotychczas. Za sprawą energii udaru wynoszącej 3,2 J młoty GBH 2-28 DFV oferują największą wydajność wiercenia i dłutowania w swojej klasie. Pozwolą one fachowcom szybko i łatwo uporać się z takimi zadaniami, jak wykuwanie szczelin czy wiercenia seryjne, które są konieczne np. przy montażu kabli lub elementów elewacyjnych.
Nowe młoty są wyposażone w wiele sprawdzonych funkcji, takich jak płynna regulacja prędkości obrotowej umożliwiająca czyste nawiercanie otworów, obrotowy szczotkotrzymacz, zapewniający taką samą moc urządzenia przy obrotach w prawo i lewo, blokada obrotów w trybie dłutowania, kulowe mocowanie przewodu zapobiegające zerwaniu kabla oraz uchwyt narzędziowy SDS-plus. Użytkownicy mogą wybrać model z wymiennym uchwytem wiertarskim (DFV) oraz ze stałym uchwytem wiertarskim (DV).

Poprzedni

Nowości 2011 - Otoczenie domu

Nowości 2011 - Otoczenie domu
Następny
Nowości 2011 - Inne

Nowości 2011 - Inne