Nowości 2011 - Pokrycia dachowe i rynny

grudzień 2011

Blachy Pruszyński

-- Panele dachowe Pruszyński (tuzw). – panel dachowy na rąbek stojący jest jedną z najstarszych technologii stosowanych w budownictwie. Obecnie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, stał się jeszcze trwalszy i prostszy w montażu – poprzez zastosowanie krawędzi ze ściętymi brzegami, nie ma już problemu z montażem na listwie startowej. Ponadto nowe panele wyposażone są w jeszcze lepsze niż do tej pory zamki, które ułatwiają ich „wypięcie” w razie konieczności demontażu.
Panele Pruszyński produkowane są na dowolną długość oraz w trzech profilowaniach do wyboru: płaskim, z przetłoczeniami wzdłużnymi oraz falistym. Materiał: blacha obustronnie ocynkowana i powlekana kilkoma warstwami lakieru gr. 0,50 mm.
Wymiary (szer. x dł.): [mm] 300 lub 510 x (max) 7000.
Wymiary krycia: [mm] 300; 510. Powłoki: poliester matowy, o gr. 35; poliester z połyskiem, o gr. 25; poliester matowy gruboziarnisty gr. 35; poliuretan o gr. 50; poliuretan matowy Purmato gr. 50; colorcoat HPS o gr. 200.
Kolory: 27 kolorów podstawowych + paleta kolorów RAL.
Gwarancja: w zależności od powłoki 10 lub 30 lat.

-- Powłoka Purmat® (u) – cechą szczególną takiej powłoki jest nie tyle wygląd (gdyż wizualnie przypomina mat gruboziarnisty), co jeszcze doskonalsze właściwości użytkowania. Źródłem owych doskonałych właściwości jest zastąpienie lakieru poliestrowego grubą, bo aż 50-mikronową warstwą lakieru poliuretanowego.
Badanie wykazało, że:
– powłoka przy swej bardzo dobrej odkształcalności jest wyjątkowo trwała i odporna na zarysowania, które są bezpośrednią przyczyną powstawania korozji;
– dzięki grubej poliuretanowej warstwie lakieru,
Purmat® nie poddaje się działaniu promieni ultrafioletowych, co w praktyce eliminuje problem odbarwiania. Klienci mają do wyboru pokrycia z powłoką Purmat® w 6 kolorach (wiśnia – RR028, cegła – RR750, zieleń RR011, brąz – RAL8017, grafit – RR011, czarny – RR033). Gwarancja na pokrycia dachowe z powłoką Purmat® wynosi 30 lat.

Wavin

O System rynnowy Kanion STAL (t) jest kompletnym systemem odwadniania, odpowiednim dla każdego dachu, przeznaczonym zarówno dla nowych, jak i remontowanych budynków, bez względu na rodzaj pokrycia dachowego.
Elementy systemu produkowane są ze stali najwyższej jakości, ocynkowanej i powlekanej obustronnie poliuretanem. Dzięki temu rynny są odporne na korozję, działanie śniegu i lodu i posiadają trwały kolor. Poliuretan jest także w wysokim stopniu odporny na zarysowania.
System oferowany jest w dwóch średnicach 125 i 150 mm oraz w 6 kolorach: brązowym, grafitowym, wiśniowym, czarnym, ceglastym i srebrnym. Większość elementów systemu wykonana jest ze stali powlekanej, co nadaje im głębię i elegancki połysk.
Rynny Kanion STAL są bardzo głębokie co umożliwia odprowadzanie wód opadowych bez obawy przed przelewaniem. Połączenia rynien oraz narożników za pomocą specjalnej złączki rynnowej z uszczelką eliminuje konieczność wykonywania dodatkowych uszczelnień, a 100% wody deszczowej trafia do rury spustowej.

Wienerberger

O Dachówka ceramiczna Renesansowa Alegra 9 (uzw) łączy w sobie tradycyjny kształt i nowoczesną formę. Cechuje ją bardzo małe zapotrzebowanie – już od 9 sztuk na metr kwadratowy powierzchni. Głębokie zamki z podwójnym odpływem zapewniają dużą szczelność dachu. Dzięki temu dachówkę można stosować na połaciach o małym kącie nachylenia, już od 15 stopni.

Dach wykonany przy użyciu tego modelu cechuje się wysoką odpornością zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i mechaniczne. Alegra 9 dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej: naturalnej czerwieni, czerwonej i antracytowej angobie oraz ceglastej, mahoniowej i czarnej angobie szlachetnej. Prosta stylistyka, sprawdzona kolorystyka oraz uznany, ale odświeżony i nowoczesny kształt, gwarantują szerokie zastosowanie Alegry 9 zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i na obiektach użyteczności publicznej.

Poprzedni

Nowości 2011 - Materiały ścienne i fasadowe

Nowości 2011 - Materiały ścienne i fasadowe
Następny
Nowości 2011 - Materiały izolacji termiczneji do systemów ociepleń

Nowości 2011 - Materiały izolacji termiczneji do systemów ociepleń