Nowości 2011 - Tynki

grudzień 2011

Bolix

-- Bolix SI-SIT tynk silikatowo-silikonowy (uz) to wyjątkowo odporna na szkodliwe działanie środowiska, uszkodzenia mechaniczne  i skażenia mikrobiologiczne masa tynkarska do nakładania ręcznego. Produkt służy do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków. Tworzy trwałą i elastyczną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na działanie warunków atmosferycznych. Użycie masy
Bolix SI-SIT umożliwia proste i łatwe wykonanie tynku w szerokiej palecie barw (dostępna jest w 300 kolorach) o fakturze przypominającej wzór „kaszy”.
Masa stosowana jest w systemach dociepleń na styropianie wykonywanych w technologii bezspoinowego ocieplania ścian zewnętrznych oraz na równych i odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych (np.: beton, tynki cementowe i cementowo-wapienne).

Farby Kabe

-- Permuro Avant (tuzw) to gotowado użycia akrylowa masa tynkarska przeznaczona do ręcznego wykonywania cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz budynków, również w systemie ociepleń Kabe Therm na bazie styropianu. Produkowana na bazie żywic akrylowych masa Permuro Avant jest stosowana zarówno na podłoża mineralne, np.: beton, tynk cementowy i cementowo-wapienny, jak i pokryte powłoką malarską na bazie tworzyw sztucznych, np. pomalowanych farbą dyspersyjną.
Permuro Avant jest odporna na działanie  warunków atmosferycznych i uszkodzeniamechaniczne. Kolejne zalety masy to: dostępność w szerokiej palecie kolorów, łatwe nakładanie i wyprowadzanie wzoru, zwiększona ochrona przed porostem glonów i grzybów oraz najbardziej popularna odmiana faktury – pełna 1,5 mm.

Malfarb

-- Dekoracyjny Tynk Mozaikowy NT (uz) to ozdobny tynk strukturalny, wykonany na bazie wysokiej jakości żywicy akrylowej i naturalnych kruszyw barwionych. Produkt przeznaczony jest głównie do wykonywania cienkowarstwowych ozdobnych wypraw na fragmentach elewacji (cokoły, podmurówki, parkany, ościeża okienne i drzwiowe, itp.). Do zastosowań zewnętrznych stosuje się głównie 1,5 milimetrowe – ciemne mieszanki kolorystyczne dostosowane barodporwą do koloru stolarki okiennej, pokryć dach lub stanowiące kontrast dla tynku elewacyjnego. Inne zastosowanie to ozdobne wykańczanie ścian wewnątrz budynków, jako warstwa ochronna w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych (korytarze, klatki schodowe, poczekalnie). Tu najczęściej wybierane są drobne (1,0 mm) mieszanki o jasnych barwach, uzupełniające się z kolorami farb użytymi do wykończenia ścian. Jako wypełniaczy tynku użyto kwarcowych kruszyw syntetycznie barwionych. Zastosowana technika barwienia piasku kwarcowego gwarantuje trwałość koloru oraz estetyczny wygląd powierzchni przez długie lata użytkowania.
Produkt dostarczany jest w dwóch osobnych składnikach: jako spoiwo i suche kruszywa w 29 podstawowych kolorach pakowanych w worki 25 kg. Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia nie tylko 80 gotowych struktur kolorystycznych prezentowanych na tablicy kolorów, ale i dowolnej mieszanki podstawowych barw zgodnie z życzeniem klienta.

Schomburg

-- Thermopal ASP 45 – przeciwpleśniowy tynk renowacyjny (tuz) jest preparatem, którego specjalne właściwości wspomagają wysychanie wilgotnego podłoża. Niewielki ciężar powierzchniowy tynku, w połączeniu z dużą porowatością, działa termoizolacyjnie, co prowadzi do podwyższenia temperatury powierzchni tynku. Temperatura punktu rosy jest dostosowana do systemu tynku, przez co wilgoć nie przyczynia się do kiełkowania zarodników. Thermopal ASP 45 to gotowa mineralna sucha zaprawa o wysokiej zawartości porów powietrznych, zapewniająca izolację cieplną, paroprzepuszczalna, o wysokiej przewodności kapilarnej i higroskopijności, przystosowana do nakładania ręcznego i maszynowego (można nanosić jednokrotnie w warstwie o grubości od 20 do 30 mm).
Thermopal ASP 45 stosowany jest do wykonania dyfuzyjnych i suchych wypraw tynkarskich na wilgotnych i/lub obciążonych pleśnią ścianach oraz zapobiegania kondensacji podczas napraw lub renowacji w istniejących i nowych budynkach. Ma zastosowanie na wszystkich mineralnych podłożach budowlanych nadających się do tynkowania, takich jak cegła, beton komórkowy, cegła silikatowa, beton. Nieodpowiednie są natomiast podłoża gipsowe.

Poprzedni

Nowości 2011 - Okna dachowe

Nowości 2011 - Okna dachowe
Następny
Nowości 2011 - Materiały do układania płytek ceramicznych, wykonywania podkładów podłogowych oraz elementy wykończeniowe

Nowości 2011 - Materiały do układania płytek ceramicznych, wykonywania podkładów podłogowych oraz elementy wykończeniowe