PCI Geofug - samoczyszcząca nowość BASF

grudzień 2011

Czy można wyobrazić sobie fugę, która sama się czyści, jest niezwykle odporna, łatwa w użyciu, niezwykle trwała… a do tego jest absolutnie unikalna w swojej klasie i stanowi pierwszy krok w nowej technologii chemii budowlanej? Taka właśnie jest nowość koncernu BASF i marki PCI – PCI Geofug®.

Nowatorska technologia = wyjątkowa odporność

Unikalność i niespotykane wcześniej właściwości PCI Geofug to zasługa nowatorskiej technologii geopolimerowej. PCI Geofug nie jest tradycyjną fugą cementową, jej głównymi składnikami są właśnie geopolimery. Ceramiczna fuga PCI Geofug® łączy się z płytkami ceramicznymi, tworząc homogeniczną, wyjątkowo odporną powierzchnię. Jest ona szczególnie odporna na kwaśne środki czystości stosowane w gospodarstwie domowym, gdy tymczasem tradycyjne fugi cementowe ulegają uszkodzeniom wskutek długotrwałego działania właśnie takich środków czystości, tak popularnych w każdym domu, stając się bardziej kruche i coraz szybciej ulegając zabrudzeniu.

Samooczyszczenie = oszczędność czasu

PCI Geofug dzięki wyjątkowym właściwościom hydrofilowym i efektowi peciclean® minimalizuje nakład pracy związany z czyszczeniem i sprawia, że fuga jest szczególnie odporna na oleje, tłuszcze i zabrudzenia. W przeciwieństwie do powierzchni hydrofobowych woda nie jest odpierana, lecz tworzy cienką warstwę na fudze. Brud nie może się osadzić, ponieważ zostaje podmyty i łatwo go usunąć. Woda rozcieńcza rozpuszczalne związki zanieczyszczeń i ułatwia spłukanie z powierzchni fugi uniemożliwiając zanieczyszczeniom wniknięcie w głąb spoiny. Dzięki efektowi peciclean® powierzchnia fug pozostaje długotrwale higieniczna i czysta… a my mamy więcej czasu dla siebie.

Zastosowanie = dodatkowe zalety

PCI Geofug® przeznaczona jest do zastosowań wewnątrz budynków na ścianach oraz podłogach i nadaje się do fug o szerokości do 6 mm, do wszystkich okładzin ceramicznych – również w wilgotnych pomieszczeniach. Przy tym PCI Geofug® jest odporna nawet na działanie detergentów zawierających kwasy. Można ją stosować zarówno w obszarach prywatnych, jak i przemysłowych narażonych na temperaturę nawet do 500 stopni C. PCI Geofug utwardza się bez wykwitów oraz plam, tworzy doskonałą, zamkniętą oraz jednolitą kolorystycznie powierzchnię. Jest polecana do stosowania w mieszkaniach oraz obiektach o dużym znaczeniu i natężeniu ruchu, jak np.: hotele i centra handlowe, budynki biurowe, lokale sprzedażowe oraz wystawiennicze.
Zaawansowana technologia pozwala przy użyciu PCI Geofug wypełniać spoiny na takich powierzchniach jak: płytki fajansowe, kamionka, gres, klinkierowe płytki podłogowe. Słowem – nowoczesna, samoczyszcząca i absolutnie unikalna nowa PCI Geofug!

Nowość BASF – produkt PCI Geofug już teraz do nabycia w wybranych składach Grupy PSB. Zapraszamy!


www.basf-cc.pl

Poprzedni

Izolacje termiczne - ocieplanie innych przegród

Izolacje termiczne - ocieplanie innych przegród
Następny
Samowiercące wkręty ciesielskie DMX w ofercie firmy Domax

Samowiercące wkręty ciesielskie DMX w ofercie firmy Domax