Prawdopodobnie najlżejszy system elewacji klinkierowej na świecie!

grudzień 2011

System ELASTOLITH waży razem z klejem tylko 6,5 kg/m2 przy grubości ok. 4 mm!
ELASTOLITH to holenderski producent jedynej w swoim rodzaju elastycznej płytki klinkierowej. Receptura została opatentowana w 1962 r. Elastyczne płytki ELASTOLITH składają się w 92% z piasku kwarcowego i w 6% z najwyższej jakości żywic.

Surowa masa poddawana jest głębokiemu barwieniu pigmentami na bazie tlenku żelaza, tworząc naturalne przebarwienia. Powierzchnia płytek jest wykańczana ręcznie, dzięki czemu elewacja w doskonały sposób imituje mur z ręcznie formowanej starej cegły.
Elastyczny klinkier ELASTOLITH jest bardzo giętki. Płytki mogą być nakładane na ściany w kształcie łuku i dostosowywane do kształtu narożników. Okładzinę charakteryzuje szybka i łatwa obróbka. Montaż sytemu ELASTOLITH jest banalnie prosty. Ze względu na swoją bardzo niską wagę płytki klinkierowe przyklejamy specjalnym klejem ELASTOLITH, który jest również fugą, bezpośrednio na docieplenie.
Po wyschnięciu system ELASTOLITH zachowuje swoją elastyczność „pracując” razem z elewacją i ścianą budynku. Jest również odporny na uderzenia, mrozoodporny, paroprzepuszczalny, zmywalny pod ciśnieniem do 30 Bar, odporny na promieniowanie UV. Dla indywidualnego odbiorcy system ELASTOLITH to wspaniały produkt. W dobie oszczędności unikalne właściwości sytemu – elastyczność, prosty montaż, brak potrzeby użycia skomplikowanych narzędzi – sprawiają, że indywidualny inwestor jest w stanie wykonać wszystkie prace sam.
Profesjonalnemu wykonawcy system ELASTOLITH oferuje, w stosunku do tradycyjnej elewacji klinkierowej, skrócenie czasu montażu o ponad połowę! Oszczędności związane z dodatkowych spoinowaniem, schnięciem mokrych warstw, szczotkowaniem czy impregnowaniem elewacji, a także związanych z tym kosztów rusztowania i specjalistycznych narzędzi są naprawdę bardzo duże. W systemie ELASTOLITH klej jest fugą, a system nie wymaga impregnacji.

www.elastolith.pl

Poprzedni

Tynk szlachetny cienkowarstwowy - quick-mix Hydrocon z formułą HydroControl

Tynk szlachetny cienkowarstwowy - quick-mix Hydrocon z formułą HydroControl
Następny
Metalizowane pustaki szklane - nowa kolekcja w ofercie ClaroGlass

Metalizowane pustaki szklane - nowa kolekcja w ofercie ClaroGlass