Samowiercące wkręty ciesielskie DMX w ofercie firmy Domax

grudzień 2011

Zapewne każdy z nas spotkał się z problemami jakie towarzyszą stosowaniu wkrętów do drewna. Ślizganie się końcówki wkręta, rozszczepianie materiału czy konieczność wstępnego nawiercania i stosowania wkrętarek dużej mocy to codzienne bolączki profesjonalistów pracujących z drewnem.

Rozwiązaniem problemów są nowoczesne samowiercące wkręty ciesielskie DMX. Są one ogromnym ułatwieniem w pracach ciesielskich w pełni zastępując gwoździe budowlane.

Z czego wynikają zalety wkrętów DMX

Zaletą specyficznej budowy wkrętów ciesielskich DMX jest łatwe wkręcanie, przy użyciu mniejszej siły oraz brak konieczności uprzedniego nawiercania otworów.
Gwintowanie od początku ostrza oraz specjalnie wyżłobiona końcówka wiercąca zapobiega ślizganiu się wkrętów i zapewnia lekkie wkręcanie. Szeroki gwint sprawia, że połączenia z zastosowaniem tego typu wkrętów są silne i posiadają dużą wytrzymałość na wyrywanie. Karby tnące na gwincie zapobiegają rozszczepianiu drewna. Lekkość z jaką wkręcają się samowiercące wkręty ciesielskie DMX to także zasługa frezu poszerzającego otwór oraz głębokiego gniazda Torx.

Wielość zastosowań

Duży wybór typów i rozmiarów pozwala na dopasowanie wkrętów idealnie do aktualnych potrzeb. Samowiercące wkręty ciesielskie DMX pozwalają na solidne połączenie elementów konstrukcji drewnianych za pomocą łączników ciesielskich lub bezpośrednio ze sobą. Świetnie nadają się także do mocowania drobniejszych elementów jak zawiasy czy okucia. Tak więc mogą być wykorzystane zarówno do skomplikowanych konstrukcji dachowych jak i prostych połączeń.

Obecnie dostępne w naszej ofercie ciesielskie wkręty samowiercące DMX to:
– z łbem kluczowym o średnicy od 8 do 12 mm i długości od 140 do 400 mm;
– z łbem stożkowym o średnicy od 5 do 10 mm i długości od 40 do 400 mm;
– z łbem talerzowym o średnicy 8 lub 10 mm i długości od 80 do 400 mm. Szczegółowe informacje na temat naszej oferty znajdą Państwo na stronie internetowej.

www.domax.com.pl

Poprzedni

PCI Geofug - samoczyszcząca nowość BASF

PCI Geofug - samoczyszcząca nowość BASF
Następny
Isover: bądź Profi, postaw na Profit

Isover: bądź Profi, postaw na Profit