Tynk szlachetny cienkowarstwowy - quick-mix Hydrocon z formułą HydroControl

grudzień 2011

Mineralne tynki szlachetne quick-mix Hydrocon® z innowacyjną mieszanką spoiw służą do wykonywania cienkowarstwowych- -strukturalnych wypraw tynkarskich typu „baranek” (HSS) lub typu „kornik” (HRS) o uziarnieniu 2 i 3 mm. Tynki Hydrocon® mogą być stosowane zarówno w Systemach Ociepleń  LOBATHERM jak i przy tradycyjnych systemach tynkarskich.

Zmiany kolorystyczne powstałe na skutek wykwitów wapiennych, pojawiania się alg i grzybów nie mają znaczenia funkcjonalnego, jednakże wrażenie wizualne i estetyczne, jakie powstaje, bardzo często jest podstawą do roszczeń, reklamacji i zażaleń.
Firma quick-mix dzięki mineralnym tynkom szlachetnym Hydrocon ® oferuje innowacyjny produkt, który posiada zdecydowanie wyróżniające go cechy w porównaniu do produktów konkurencji. Dzięki możliwości modyfikowanego sterowania wilgotnością powierzchni (efekt HydroControl) i całkiem nowej koncepcji stosowanych spoiw produkty te oferują podwyższony stopień ochrony elewacji przed wykwitami lub nalotami oraz porastaniem alg i grzybów.
Efekt HydroControl sprawia, że tworząca się wilgoć kondensacyjna wchłaniana jest przejściowo przez warstwy tynku, co umożliwia jej stopniowe ponowne oddawanie dzięki paroprzepuszczalności tynku i farb. Wynikiem jest optymalnie sterowana gospodarka wilgotnościowa i znaczne zmniejszenie obciążenia wilgocią powierzchni elewacji oraz powstawaniem ryzyka „zmian kolorystyki elewacji”.

www.quick-mix.pl

Poprzedni

Vario - nowa era ogrodzeń. Propozycja firmy Wiśniowski

Vario - nowa era ogrodzeń. Propozycja firmy Wiśniowski
Następny
Prawdopodobnie najlżejszy system elewacji klinkierowej na świecie!

Prawdopodobnie najlżejszy system elewacji klinkierowej na świecie!