Więc chodź, pomaluj swój dach! Ondupaint firmy Onduline

grudzień 2011

Masz wrażenie, że dach twojego domu stracił nieco ze swojego pierwotnego wyglądu? Mimo tego, że nadal chroni, to nie ma już tak intensywnej barwy jak przed laty. Pokrycie dachowe starzeje się tak samo jak inne materiały budowlane. Wraz z upływem czasu na dachu pojawiają się zabrudzenia, porastają je mchy i glony. Winą za to należy obarczyć: słońce, deszcz, śnieg, mróz, a w pewnym stopniu również usytuowanie budynku i czas, który dla nikogo i niczego nie jest łaskawy.

Jeśli dach stanowi dużą część budynku i jest jego ozdobą, warto zadbać o to, by wyglądał ładnie i estetycznie. Pomocny w tym będzie nowy produkt na rynku – farba Ondupaint.

Zakres zastosowań

Ondupaint to produkt, który w łatwy sposób przywróci pierwotną barwę dachu, ożywi go a w pewnym stopniu także zabezpieczy wypełniając drobne pęknięcia czy rysy spowodowane uderzeniami mechanicznymi. Ondupaint jest wodną farbą dyspersyjną do malowania powierzchni płyt bitumicznych, azbestowych, płyt włókno-cementowych, a także dachówek ceramicznych i betonowych. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością i elastycznością oraz wysoką odpornością na warunki pogodowe. Tworzy wodoodporną powłokę, również zabezpieczoną mikrobiologicznie przed rozwojem na jej powierzchni alg i grzybów. Dzięki odpowiedniej lepkości farba jest łatwa w nanoszeniu na podłoża poziome i pionowe. Farba przepuszcza parę wodną i nie zawiera rozpuszczalników i substancji szkodliwych.

Jak i czym malować

Aplikacja farby Ondupaint jest prosta i może być wykonana przez każdego. Wystarczy oczyścić powierzchnię dachową np. z liści i odtłuścić. Malowanie można wykonywać przy pomocy pędzla, wałka lub pistoletu. Nie wolno jej łączyć z innymi środkami chemicznymi, rozcieńczać lub zagęszczać. 1 litr farby Ondupaint wystarcza do pomalowania około 5 m². Farba dostępna jest w 10 litrowych oraz 4 litrowych opakowaniach w dwóch kolorach: czerwonym oraz brązowym.

Dane techniczne

Kolor: RAL 3009 ceglasty (czerwony), RAL 8016 brązowy.
Baza: wodna dyspersja akrylowa.
Opakowanie: wiaderko 4 l, 10 l.
Czas wiązania: pełna wytrzymałość, 2-3 dni, zależna od grubości warstwy i warunków pogodowych.
Temp. pracy: temperatura podłoża i powietrza +5°C do +25°C, dotyczy także wiązania.
Składowanie: w miejscach chłodnych i suchych, w temperaturze powyżej + 5°C, wyłącznie w szczelnych oryginalnych opakowaniach.
Zużycie: dwie warstwy, łącznie 0,3-0,5 litra/m2, zależnie od chropowatości podłoża.
Termin ważności: dwa lata od daty produkcji na opakowaniu.

www.onduline.com.pl

Poprzedni

Isover: bądź Profi, postaw na Profit

Isover: bądź Profi, postaw na Profit
Następny
Vario - nowa era ogrodzeń. Propozycja firmy Wiśniowski

Vario - nowa era ogrodzeń. Propozycja firmy Wiśniowski