Wydarzenia - Dostawcy

grudzień 2011

Termo Organika uruchomiła nowoczesną fabrykę styropianu

Termo Organika uruchomiła w Rypinie nowy zakład produkcyjny, wyposażony w nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną, bezodpadową linię do produkcji nowej generacji pomarańczowych styropianów z pigmentowym filtrem ochronnym. Przewidywana wielkość produkcji styropianu – 300 tys. m3 rocznie.
Wzbogacenie standardowych płyt w pigmentowy filtr ochronny nadaje im dodatkowe właściwości (przy zachowaniu zalet tradycyjnego styropianu). Pomarańczowy styropian jest bardziej odporny na działanie promieni ultrafioletowych UV, klej lepiej przylega do jego powierzchni, a to podnosi trwałość i odporność izolacji budynku. Park maszynowy rypińskiej fabryki pozwala na wytwarzanie ekologicznego styropianu EKO, w którego skład wchodzą tylko przyjazne środowisku dodatki uniepalniające. Ten innowacyjny produkt wyprzedza obowiązujące dziś surowe wymogi w Unii Europejskiej i nie ma odpowiednika na polskim rynku.
Styropiany produkowane w Rypinie wytwarzane są z surowców renomowanych dostawców. Proces produkcji styropianu jest bezściekowy i bezodpadowy, zatem przyjazny środowisku.

__________________________________________________________________________________

INNOWATOR tygodnika Wprost dla Fakro

Fakro zajęło trzecią lokatę na liście dwudziestu jeden najbardziej innowacyjnych firm w Polsce tygodnika Wprost. Zestawienie powstało na podstawie listy 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce przygotowanej przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Innowacje to sposób na uzyskanie przewagi konkurencyjnej. W zestawieniu znalazły się firmy, które rozumieją potrzebę inwestowania w nowe technologie i produkty. Najbardziej innowacyjne firmy uhonorowano statuetką INNOWATORA. Nagrody wręczono 29 września 2011 r. w siedzibie Business Centre Club w Warszawie. W nowoczesnym ośrodku badawczo- -rozwojowym Fakro pracuje ponad 70 konstruktorów. Inżynierowie firmy są autorami nowatorskich rozwiązań chronionych patentami oraz blisko 90 zgłoszeń patentowych. Fakro eksportuje do wielu krajów świata nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów.

__________________________________________________________________________________

Velux uhonorowany Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej

Wywiadownia gospodarcza Dun & Bradstreet Poland przyznała firmie Velux Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za najwyższą ocenę stabilności firmy w 2010 r. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że Velux znajduje się w bardzo dobrej kondycji finansowej. Wiarygodność firmy Velux poddana została ocenie analityków Dun & Bradstreet Poland. Certyfikat Wiarygodności Biznesowej przyznawany jest na podstawie rygorystycznych kryteriów w oparciu o dogłębną analizę moralności płatniczej, ostatnich dostępnych sprawozdań finansowych oraz największą w Polsce bazę relacyjnych powiązań korporacyjnych i osobowych.

Poprzedni

Scala Plastics

Scala Plastics
Następny
Wydarzenia - Kupcy

Wydarzenia - Kupcy