Wydarzenia - Kupcy

grudzień 2011

Mrówka w Olkuszu

Pierwszy obiekt DIY w historycznym mieście 9 października 2011 r. firma Cras z Olkusza otworzyła w tym mieście sklep PSB-Mrówka. Mrówka w Olkuszu to obiekt po remodelingu – przez wiele lat istniał w tym miejscu sklep z materiałami budowlanymi, ale w o wiele niższym standardzie. Teraz olkuska Mrówka ma powierzchnię handlową 2000 m2, wysokość 6 m.
Olkusz liczy 37,5 tys. mieszkańców, cała gmina 50,5 tysiąca.Do tej pory żadna zachodnia sieć nie otworzyła w tym mieście marketu budowlanego, Mrówka należąca do sieci Polskich Składów Budowlanych jest pierwszym tego typu obiektem.

__________________________________________________________________________________

Mrówka w Bystrzycy Kłodzkiej

Handel pod opieką konserwatora zabytków 29 października 2011 r. firma PSB-Sudety otworzyła w Bystrzycy Kłodzkiej sklep PSB-Mrówka. Nowa placówka dysponuje powierzchnią handlową 1000 m2. Pracuje w niej 16 osób. W sieci Polskich Składów Budowlanych bystrzycka placówka PSB-Sudety wyróżnia się tym, że jest pierwszym sklepem Mrówka, który powstał w obiekcie objętym opieką konserwatora zabytków, co gwarantuje utrzymanie jej niepowtarzalnego charakteru. Miasto Bystrzyca Kłodzka liczy 11 tys. mieszkańców, cała gmina 20 tysięcy.

__________________________________________________________________________________

Mrówka w Radomiu

Trzecia placówka detaliczna firmy Amarol 22 października 2011 r. firma Amarol z Radomia otworzyła w tym mieście swój trzeci już sklep PSB-Mrówka – po Kozienicach i Warce. Radomska

Mrówka jest obiektem po remodelingu, poprzednio w miejscu tym właściciele Amarolu przez wiele lat prowadzili sklep budowlany z materiałami wykończeniowymi (panele, glazura, ceramika łazienkowa, stolarka, farby). Teraz radomska Mrówka ma powierzchnię handlową 1000 m2.

Radom liczy 225 tys. mieszkańców. Od kilku lat w mieście tym działają markety sieci DIY opartych na kapitale zagranicznym.

____________________________________________________


Wymarzona lokalizacja, rekordowe tempo budowy

12 listopada 2011 r. firma Omega ze Świebodzina otworzyła w tym mieście sklep PSB-Mrówka. Nowa placówka dysponuje powierzchnią handlową 1800 m2. Pracują w niej 24 osoby. Została zbudowana wg standardowego projektu PSB, z drewnianą więźbą dachową, w rekordowym czasie 5 miesięcy.

Świebodzińska Mrówka ma wymarzoną lokalizację – znajduje się obok supermarketu Tesco, 400 m od słynnej figury Chrystusa Króla. Świebodzin liczy 21,5 tys. mieszkańców, cały powiat 56 tysięcy.

____________________________________________________

Dzień Budowlańca w Mrówce firmy Kasta

15 września 2011 r. firma Kasta z Grodziska Mazowieckiego zorganizowała na terenie swojego sklepu PSB-Mrówka Dzień Budowlańca. W tym dniu dostawcy Kasty specjalnie dla wykonawców budowlanych, instalacyjnych i majsterkowiczów z Grodziska i okolic, prezentowali nowości produktowe oraz służyli doradztwem technicznym. Swoje stoiska otworzyły firmy: Atlas, Soudal, Selena, Kaem, Koelner, Icopal, Sparky, Akzo Nobel, Tycner, Karcher, Dolina Nidy, Cembrit, Velux, Schiedel. Niektórzy z przybyłych dostawców zorganizowali praktyczne pokazy użycia poszczególnych produktów. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem wykonawców.
Ogromną uwagę przyciągnęło także szkolenie, które zorganizowała w tym dniu firma Atlas. Ze szkolenia skorzystali nie tylko klienci, ale również pracownicy sklepu PSB-Mrówka.
Wszystkich, którzy tego dnia przybyli do naszego sklepu zaprosiliśmy na „Śniadanie z Mrówką”.

__________________________________________________________________________________

Dekarze szkolą się z firmą Dachdek

Ponad 30 dekarzy, klientów firmy Dachdek z Tarnowa uczestniczyło w 2-dniowym wyjazdowym spotkaniu szkoleniowym w górskim kurorcie Muszyna-Złockie. Zorganizowane w dniach 24–25 września 2011 r. zajęcia prowadzili przedstawiciele firm Velux, Klöber oraz Galeco. W trakcie szkolenia odbywały się konkursy i zabawy – można było wygrać dodatkowe nagrody ufundowane przez producentów. Po wykładach nastąpiła część artystyczna w plenerze – ognisko na powietrzu z kapelą góralską. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Na drugi dzień zorganizowano wyjazd kolejką gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej.

__________________________________________________________________________________

Reprezentacja PSB w33. Maratonie Warszawskim

25 września 2011 r. odbyła się już 33 edycja wspaniałej sportowej imprezy – Maratonu Warszawskiego. Maraton (42,195 km) ukończyło 4061 uczestników, w tym dwie osoby reprezentujące Grupę PSB: Tomasz Stępień, Centrala PSB, czas netto 04:12:59 Jan Wałaszek, Dachdek Tarnów, czas netto 03:32:19 Każdy miał inny cel – Tomek, jako debiutant, chciał przede wszystkim ukończyć wyczerpujący bieg i pokonać czas 4:15:00, jak widać udało się! Janek walczył o 3:30:00 – bardzo niewiele zabrakło… Zwycięzca – Kenijczyk John Sammy Kibet pokonał całą trasę w czasie 2:08.17, co jest rekordem imprezy.

__________________________________________________________________________________

Dzień Budowlańca w firmie CrazBud

Już po raz siódmy klienci CrazBud-u – wykonawcy budowlani, krakowscy developerzy mieli okazję brać udział w organizowanym przez tę firmę Dniu Budowlańca. Jak co roku, w ostatni piątek października, także tym razem 28.10.2011 r. – frekwencja gości była stuprocentowa – około 110 osób, a wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Po uroczystej kolacji najlepsi klienci CrazBud-u otrzymali pamiątkowe statuetki wraz z upominkami. Gwiazdą wieczoru był Marcin Daniec, który jako krakowianin bardzo sumiennie przygotował się do występu i swój monolog skierował imiennie do CrazBud-u i wszystkich budowlańców. A potem prawie do rana uczestnicy bawili się przy akompaniamencie krakowskiego zespołu „Nas Troje”.

__________________________________________________________________________________

Balon Mrówka w służbie Poczty Polskiej

Balon SP-BAS „Mrówka” stał się na jeden dzień balonem pocztowym, a to przy okazji Krajowej Wystawy Filatelistycznej w Tarnowie.
Na specjalnie przygotowanym stoisku przesyłki przeznaczone do przewozu „Pocztą balonową” opatrzone zostały okolicznościowymi stemplami. Jak mówi regulamin: „Do przewozu „Pocztą Balonową” zostały dopuszczone listy priorytetowe i ekonomiczne, krajowe i zagraniczne, nierejestrowane i polecone oraz kartki pocztowe opłacone zgodnie z obowiązującymi cennikami za usługi pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym.” „Mrówka” wystartowała z Tarnowa 18 września 2011 r. o godzinie 16,56 i po przeleceniu 27 kilometrów na północ lądowała w miejscowości Sutków tuż przed linią Wisły.

Po locie pilot balonu przekazał zapieczętowany worek z korespondencją do Urzędu Pocztowego znajdującego się najbliżej miejsca lądowania. Tam została ostemplowana datownikiem eksploatacyjnym oraz stemplem informacyjnym o treści: „Przewieziono balonem”. Następnie przesyłki doręczono adresatom. Korespondencja tego typu stanowi nie lada gratkę dla filatelistów i kolekcjonerów.

__________________________________________________________________________________

A.R. Skład sponsoruje Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku

18 września 2011 r. w czternastowiecznych ruinach zamku Książąt Mazowieckich w Czersku odbyły się XIV Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, których głównym sponsorem była firma A.R. Skład z Góry Kalwarii a patronem honorowym Marszałek Województwa Mazowieckiego. Imprezie towarzyszyły prezentacje i pokazy związane z historią i kulturą regionu, były występy grup tanecznych i degustacje przygotowanych przez okoliczne gospodynie tradycyjnych potraw.
Ruiny zamku w Czersku odwiedziło wielu gości z kraju i zagranicy. Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków, odbywająca się jednocześnie w czterdziestu dziewięciu krajach Europy. Mają one na celu szeroko pojętą edukację historyczną i kulturalną, promowanie regionalnego dziedzictwa oraz podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się ta impreza, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące.

__________________________________________________________________________________

Grupa PSB S.A. na podium

Po raz czwarty redakcja dziennika „Echo Dnia” przygotowała Listę 100 największych przedsiębiorstw województwa świętokrzyskiego za rok 2010. Miło nam poinformować, że Grupa PSB zajęła V miejsce w głównym rankingu oraz II miejsce w kategorii „Branża Handlowa”.
Partnerem czwartej edycji Listy 100 była Wojewoda Świętokrzyski zaś patronat honorowy objęli m.in. Minister Gospodarki i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Wynik rankingu ogłoszono na specjalnej uroczystości w Hotelu Kongresowym w Kielcach, w dniu 1 października 2011 r. W imieniu Grupy PSB statuetkę odebrał dyrektor finansowy, Edward Derela.

__________________________________________________________________________________

Mur runął!!!

Prawie rok trwała walka o mur, który zasłaniał od strony ulicy wspaniały obiekt PSB-Mrówka firmy StalMet wStalowej Woli. Ostatecznie, 2 listopada 2011 r. mur – broniony przez PKP – został skruszony.
Z pracowitą Mrówką trudno wygrać, nawet kolejarzom…

__________________________________________________________________________________

Pościg za balonem w okolicach Stalowej Woli

Sklep PSB-Mrówka w Stalowej Woli wykorzystał kolejne zawody balonowe, które odbywały się w dniach 29–30 września 2011 r. w okolicach tego miasta.
Lokalne media odnotowały ten fakt, uznając balon PSB-Mrówka za najsympatyczniejszy spośród kilkudziesięciu jednostek, biorących udział w zawodach.

__________________________________________________________________________________

Podróże kształcą – kupcy PSB w Portugalii

W ostatni tydzień września 2011 r. kupcy PSB z regionu dolnośląsko- -wielkopolskiego uczestniczyli w wycieczce na południe Portugalii.

Akcjonariusze brali udział w konkursie sprzedażowym trwającym od początku maja do połowy sierpnia 2011 r., w jego wyniku firmy Baumit, Rockwool, Termo Organika wyłoniły firmy zwycięskie, a były nimi A-B, Agrobud, CDN, Dębos, Hanbud, Madar, Pagaz, Osiński i Syn, Termena.

Ponad dwudziestu kupców i pracowników składów oraz sklepów PSB-Mrówka miało okazję spędzić słoneczny tydzień w Algarve, skąd wiele osób wyruszyło na wycieczki fakultatywne. Wieczory we wspólnym gronie poświęcano oczywiście na rozmowy biznesowe.
__________________________________________________________________________________

W listopadzie i grudniu 2011 r. dwóch akcjonariusz PSB obchodzi rocznicę założenia firmy. Dwudziestolecie świętuje firma EDAM z Jeleniej Góry. A dziesięciolecie obchodzi firma PYRMO z Barlinka.

Poprzedni

Wydarzenia - Dostawcy

Wydarzenia - Dostawcy